Latvijā
Sabiedrība

Lielākās slimnīcas vadītājs Paeglītis nostrādājis mēnesi un devies atvaļinājumā13


Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis
Foto – LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, kurš lielāko valsts daudzprofilu slimnīcu sāka vadīt 8. janvārī, jau pēc mēneša – 9. februārī – devies atvaļinājumā. Viņš atgriezīsies darbā 19. februārī.

Veselības ministrijas (VM) komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders informēja, ka pilnvarojuma līgumā starp ministriju kā kapitāldaļu turētāju un kapitālsabiedrību valdes locekļiem ir nosacījumi par 20 atpūtas dienām gada laikā.

“Tā bija cilvēciskā vienošanās ar Imantu Paeglīti pretendentu atlases procesā. Mēs savukārt šo lūgumu respektējam,” tā RAKUS valdes priekšsēdētāja vienpadsmit darba dienu ilgo atvaļinājumu komentē VM valsts sekretārs Aivars Lapiņš.

Pieņemot šo lēmumu, tika ņemts vērā tas, ka slimnīcas ikdienas darbs un vadība ir nodrošināta ar diviem profesionāliem valdes locekļiem, kuri savu pieredzi guvuši tieši Rīgas Austrumu slimnīcā. Ārkārtas situācijā vai citā nepieciešamības gadījumā ir izveidota speciāla komunikācijas procedūra, izmantojot mūsdienu sakaru līdzekļus, skaidroja O. Šneiders.

Slimnīcas vadītājs janvārī publiski pauda, ka slimnīcā ir samilzušas problēmas, kas gaida risinājumu. Viņš VM rīkotajā preses konferencē norādīja, ka ļoti svarīgs jautājums ir finanšu plūsmas, kā arī atalgojuma sistēmas sakārtošana, kas patlaban esot gana sarežģīta. Paeglītis solīja meklēt ārstniecisko direktoru, kas tiešā veidā strādāšot ar stacionāru galvenajiem ārstiem un rūpēšoties par ārstniecības jomas kvalitātes paaugstināšanu. Bet pēc visiem šiem paziņojumiem slimnīcas vadītājs devies atpūsties.

Iepriekš publiski izskanējusi kritika VM virzienā par RAKUS valdes priekšsēdētāja nesamērīgi lielo algu, salīdzinājumā ar pārējo divu universitātes slimnīcu valdes priekšsēdētāju algām, kas ir krietni mazākas. Paeglītis, atbildot uz šiem pārmetumiem, skaidrojis, ka tā bijusi alga, par kuru viņš bijis gatavs iet projām no iepriekšējās darbavietas un stāties pretī šiem izaicinājumiem, kas viņu gaida RAKUS, kur strādā 4300 darbinieku un ir apvienoti pieci stacionāri.

Arī vakar Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, kur tika iztirzāta situācija Ainažu psihoneiroloģiskajā slimnīcā, deputāts Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”) pārmeta VM, ka tā esot itin izveicīga, kad jāatrod nauda administratīvā aparāta darbiniekiem, bet nespēj atrast naudu, lai varētu noteikt darba sarežģītībai atbilstošu algu bērnu psihiatram pieminētajā Ainažu slimnīcā. Šī iemesla dēļ gadiem nav bijis iespējams atrast ārstu, kas piekristu pastāvīgi strādāt šajā ārstniecības iestādē.

Deputāti uzskata, ka slimnīcas vadītāja algai bija jābūt zināmai laikā, kad tika izsludināts konkurss uz valdes priekšsēdētāja amatu,nevis pēc tam, kad tas beidzies, jo tad uz šo amatu būtu lielāka konkurence.

LA.lv