×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

Lielākās slimnīcas vadītājs Paeglītis nostrādājis mēnesi un devies atvaļinājumā (13)

Foto - LETA Foto - LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, kurš lielāko valsts daudzprofilu slimnīcu sāka vadīt 8. janvārī, jau pēc mēneša – 9. februārī – devies atvaļinājumā. Viņš atgriezīsies darbā 19. februārī.

Veselības ministrijas (VM) komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders informēja, ka pilnvarojuma līgumā starp ministriju kā kapitāldaļu turētāju un kapitālsabiedrību valdes locekļiem ir nosacījumi par 20 atpūtas dienām gada laikā.

“Tā bija cilvēciskā vienošanās ar Imantu Paeglīti pretendentu atlases procesā. Mēs savukārt šo lūgumu respektējam,” tā RAKUS valdes priekšsēdētāja vienpadsmit darba dienu ilgo atvaļinājumu komentē VM valsts sekretārs Aivars Lapiņš.

Pieņemot šo lēmumu, tika ņemts vērā tas, ka slimnīcas ikdienas darbs un vadība ir nodrošināta ar diviem profesionāliem valdes locekļiem, kuri savu pieredzi guvuši tieši Rīgas Austrumu slimnīcā. Ārkārtas situācijā vai citā nepieciešamības gadījumā ir izveidota speciāla komunikācijas procedūra, izmantojot mūsdienu sakaru līdzekļus, skaidroja O. Šneiders.

Slimnīcas vadītājs janvārī publiski pauda, ka slimnīcā ir samilzušas problēmas, kas gaida risinājumu. Viņš VM rīkotajā preses konferencē norādīja, ka ļoti svarīgs jautājums ir finanšu plūsmas, kā arī atalgojuma sistēmas sakārtošana, kas patlaban esot gana sarežģīta. Paeglītis solīja meklēt ārstniecisko direktoru, kas tiešā veidā strādāšot ar stacionāru galvenajiem ārstiem un rūpēšoties par ārstniecības jomas kvalitātes paaugstināšanu. Bet pēc visiem šiem paziņojumiem slimnīcas vadītājs devies atpūsties.

Iepriekš publiski izskanējusi kritika VM virzienā par RAKUS valdes priekšsēdētāja nesamērīgi lielo algu, salīdzinājumā ar pārējo divu universitātes slimnīcu valdes priekšsēdētāju algām, kas ir krietni mazākas. Paeglītis, atbildot uz šiem pārmetumiem, skaidrojis, ka tā bijusi alga, par kuru viņš bijis gatavs iet projām no iepriekšējās darbavietas un stāties pretī šiem izaicinājumiem, kas viņu gaida RAKUS, kur strādā 4300 darbinieku un ir apvienoti pieci stacionāri.

Arī vakar Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, kur tika iztirzāta situācija Ainažu psihoneiroloģiskajā slimnīcā, deputāts Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”) pārmeta VM, ka tā esot itin izveicīga, kad jāatrod nauda administratīvā aparāta darbiniekiem, bet nespēj atrast naudu, lai varētu noteikt darba sarežģītībai atbilstošu algu bērnu psihiatram pieminētajā Ainažu slimnīcā. Šī iemesla dēļ gadiem nav bijis iespējams atrast ārstu, kas piekristu pastāvīgi strādāt šajā ārstniecības iestādē.

Deputāti uzskata, ka slimnīcas vadītāja algai bija jābūt zināmai laikā, kad tika izsludināts konkurss uz valdes priekšsēdētāja amatu,nevis pēc tam, kad tas beidzies, jo tad uz šo amatu būtu lielāka konkurence.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vai VM nešķiet, ka dažiem labi apmaksātajiem ģēnijiem pārāk daudz bonusu….

 2. Kads jauks vīrietis. No kurienes viņš tāds parādījies.?

 3. Pēc grandiozas uzstāšanās Rīta panorāmā un grandiozo plānu prezentācijas, ir jāiet atvaļinājumā.

  • taču PĀRSTRĀDĀJIES.

   • Tas taču ir normāli ,cilvēks mainīja darba vietu ,atvaļinājums palika neizmantots ,cilvēks taču nevar un nedrīkst strādāt” nonstopā”.Vienīgi kā ar likuma ievērošanu ,agrāk taču bija tā ka jānostradā 6 mēneši un tad var iet atvaļinājumā ,taču ,varbūt ,likums ir mainīts. Par algu arī nebūtu ko strīdēties ,tādā amatā ,vajaga ari attiecīgu algu ,citādāk ,kāpēc iet strādāt tādu darbu?

 4. Uztaisīja sev normālu algu tagad aizbrauc to izlietot.

 5. jāpaslēpo mēslam Alpos….

 6. vispirms problēmu risināšana un tad atpūta, vei ne tā

 7. u ja, kas ta nu. VM ir bijusi cilvēciga vienoşanās? Tas ir jăatceras…..

 8. Iespējams, ka devās uz Olimpiādi, jo iekļauts Izlases sartāvā.

 9. Necaurspīdīgums un korupcija Atbildēt

  Nevienlīdzība, juridisks nesamērīgums, kur ir KNAB??????

 10. Nobloķēt šo slimo idiotu vajag.Garīgs invalīds

Draugiem Facebook Twitter Google+