Mobilā versija
-2.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Lielāki pabalsti cilvēkiem ar invaliditāti (1)

LETALETA

Ar 1. jūliju palielināts valsts sniegtais materiālais atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti – gan kopšanas pabalsta apmērs pieaugušajiem, gan valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts cilvēkiem ar invaliditāti, informē Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

Pabalsts cilvēkam ar invaliditāti pēc 18 gadu vecuma, kuram nepieciešama kopšana, ir 213,43 eiro (Ls 150). Tā apmērs arī pielīdzināts bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsta apmēram, līdz ar to cilvēkam ar ļoti smagu invaliditāti, kuram nepieciešama nepārtraukta īpaša kopšana, sasniedzot 18 gadu vecumu, valsts atbalsts paliks 213,43 eiro apmērā ik mēnesi.

Marika Kupče stāsta, ka pabalsta apmērs paaugstināsies gandrīz 13 tūkstošiem cilvēku. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) dati liecina, ka 2014. gada aprīlī pabalstu invalīdam, kuram nepieciešama kopšana, saņēma gandrīz 13 tūkstoši cilvēku.

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts cilvēkiem ar I invaliditātes grupu katru mēnesi ir 83,24 eiro (Ls 58,50), cilvēkiem ar II invaliditātes grupu – 76,84 eiro (Ls 54), cilvēkiem ar I invaliditātes grupu kopš bērnības – 138,73 eiro (Ls 97,50), cilvēkiem ar II invaliditātes grupu kopš bērnības – 128,06 eiro (Ls 90). Lai gan kopumā valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs nav mainīts, cilvēkiem ar I grupas invaliditāti pabalsta apmēram piemēros koeficientu 1,3, ar II grupas invaliditāti – koeficientu 1,2, bet III grupas invalīdiem valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts paliek līdzšinējā apmērā. Pēc VSAA datiem, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu 2014. gada aprīlī saņēma 17,5 tūkstoši cilvēku, no kuriem 96% bija invaliditāte.

Jāatgādina, ka valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir tiem cilvēkiem, kuriem nav tiesību saņemt valsts pensiju (izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju invalīdam) vai apdrošināšanas atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību, ja cilvēks atzīts par invalīdu un pārsniedzis 18 gadu vecumu. Viņiem šis pabalsts tiek piešķirts uz noteikto invaliditātes laiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik daudz tresas grupas invalidu vel paliek uz bada vai nabadzibas slieksna? Tiem zales nav japerk? Vai ir paskaitits, cik daudz no viniem strada? Ari saja grupa ir viena dala, kas nav spejigi stradat , bet nav naudas, lai arstetos un dabutu tos papirus pieradisanai invaliditates komisija, ka tiesam vaina ir dzilaka. Kauns par tadu attieksmi!Tad jau labak treso grupu likvidet un vediet tos uz kalna un nosaujiet!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+