×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Lielāki pabalsti invalīdiem 
 (11)

Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Valdībā apstiprināti grozījumi Ministru kabineta “Noteikumos par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un apbedīšanas pabalsta apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtību”.

Grozījumi paredz, ka no šā gada 1. jūlija palielinās valsts materiālo atbalstu 
I un II grupas invalīdiem, kuri saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu.

Atgādinām, ka valsts sociālā nodroši-nājuma pabalstu piešķir cilvēkam, kuram nav tiesību saņemt valsts pensiju (izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju invalīdam) vai apdrošināšanas atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību, ja cilvēks atzīts par invalīdu un pārsniedzis 18 gadu vecumu. Šiem cilvēkiem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir uz noteikto invaliditātes laiku.

Valsts materiālo palīdzību palielinās, piešķirtajam pabalstam piemērojot koeficientu: cilvēkiem ar I invaliditātes grupu būs noteikts koeficients 1,3; ar II invaliditātes grupu – koeficients 1,2. Invalīdiem ar III grupu valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts nemainīsies.

Tas nozīmē, ka vispārējā gadījumā I grupas invalīds iepriekšējo 45 latu vietā saņems 83,24 eiro (58,50 lati) mēnesī, bet II grupas invalīds – 76,84 eiro (54 lati) mēnesī. Cilvēki ar I invaliditātes grupu kopš bērnības līdzšinējo 75 latu vietā saņems 138,73 eiro (97,50 lati) mēnesī, savukārt cilvēki ar 
II invaliditātes grupu kopš bērnības – 
128,06 eiro (90 latu) mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. Valdibai nevajak tautu vinem butu labak aislegusi alhoholu tirgot tat palicetu tautai a ????tat nebus nodoklistat prko civos nunu a runa marihuana itka dara kauko vata sliktu eropa arsti to atlau auk ka karpupeli tat es nedrikst kapostus nu tatalak ????????

  2. Ka deputati mec teikt marihuana nogalina bet tabaka negalina a ????alho hols vaita tanau nocersanas tautas ko ?????pec alhaholas cik ir avarijas cik cilvekus nogalina visadas padaritas sulbumus vatane labak aisliktu alhaholu un tabaku varak mirstibas no tadem neju no marihuans

  3. Ta nav godigi,ka 3 grupas invalidiem netiek nemts vera darba stazs.Jaunu cilveku darba panem,ko darit pirmspensijas vecuma cilvekam ,ka izdzivot ar tadu pabalstu.

  4. ka var izdzivot ar 92 er menesi 2grupas invalids kurs nevar neko stradat jo ir sirds slimiba pat malku atnest no skuna nevaru ,kad kaut kas mainisies?

  5. labrāt atdotu savu 2.gr. pret3.,arī veselības ziņā.

  6. Ta ir kapec 3gr invalidi nevar braukt pa velti vai pus cenu ka agrak bija tik puse cenas jamaksa.laikam mums 3grupas inv jataisa pikets.

  7. Laikam 3grupas invalidi no bernibas nav cilveki.jus katru gadu 2reiz gada pieliekiet naudu tik 1 un 2 grupai.Tas nav ne godigi ne taisnigi.Daudzi 3grupas invalidi tapat nekur nestrada un ir berni kuri jabaro un jaskolo.kauna jums nav.

  8. NESKAUD 3.GRUPA.tu vel esi stabils kroplis.MUMS 1-2 GRUPAI JAU JASKATAS UZ KAPU PUSI.

  9. Tavuprat,1 vai 2 grupa ir priekshrociba?Gribetu ari?

  10. nesaprotu kadel tiek ignoreti 3gr inv 1gr un 2gr ir ta jau daudz prieksrcibu bet 3 gr nav neka strada tacu ari ar 1gr un 2gr un brauc pa velti

Draugiem Facebook Twitter Google+