Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Lielākie dārzu kaitnieki pirmsjāņu nedēļā

Foto - VAADFoto - VAAD

Tīklkodes kāpuru midzenis

Autori: Valsts Augu aizsardzības dienests

Upeņu (ogulāju) kausiņrūsa. Šogad tā masveidā izplatījusies gan uz jāņogām, gan upenēm. Uz lapām, jaunajām ogām vai ziediem parādās lieli, dzeltenīgi oranži plankumi.

Tīklkodes. Šogad masveidā dažādu tīklkožu sugu kāpuru ligzdas redzamas gan uz bumbierēm un ābelēm, gan arī kauleņkokiem. Ja iespējams, jācenšas tās mehāniski likvidēt, nogriežot bojāto zara daļu kopā ar kāpuriem un iznīcinot, jo šobrīd nav reģistrētu insekticīdu šī kaitēkļa ierobežošanai.

Plūmju un ābolu augļu tinēji. Iestājoties siltam laikam, daudzviet vērojama pieaugušo tinēja tauriņu masveida lidošana, kam sekos olu dēšana.

Kauleņkoku pelēkā puve (ķiršu mēris). Dārzos, kuros iepriekšējā gadā šī slimība bija sastopama un netika ierobežota, tās izplatība ir ievērojama. Steidzīgi jālemj par ierobežošanas pasākumu veikšanu, lai apturētu infekcijas izplatību.

Krustziežu spīdulis. Lai gan vasaras rapsim šobrīd Vidzemē vēl ir neliela attīstības stadija – četras lapas (AS 14), pat šajos sējumos jau ir sastopami spīduļa pieaugušie īpatņi. Tie gan kaitējumu rapsim vēl nenodarīs. Bet Kurzemē, kur rapsim ir lielāka attīstības stadija – atsevišķos laukos pat ziedpumpuru izvirzīšanās virs lapām (AS 53), jau jāsāk domāt par spīduļa ierobežošanu.

Ābeļu un bumbieru kraupis. Dārzos, kuros netiek veikta kraupja ierobežošana, pieaug slimības pazīmju izplatība. Ābeļu stādījumos pazīmes redzamas tikai uz lapām, bumbieru stādījumos – gan uz lapām, gan uz mazajiem auglīšiem.

Dzeltenā rūsa. Dažos kviešu laukos Latgalē un Kurzemē, kā arī tritikāles sējumā Latgalē ir pamanītas dzeltenās rūsas pirmās pazīmes. Šis ir signāls lauksaimniekiem biežāk apsekot savus sējumus, lai laikus pamanītu dzeltenās rūsas parādīšanos un lemtu par ierobežošanas pasākumiem, jo nereti šī slimība ir strauji progresējoša un var būtiski ietekmēt ražu.

Aveņu ziedu smecernieks. Smecernieki sāk pulcēties uz avenēm, lai to ziedpumpuros iedētu savas oliņas, tādējādi nodrošinot saviem kāpuriem barību.

Laputis. Atsevišķos ķiršu dārzos sāk parādīties ķiršu-madaru laputu kolonijas. Laputis nelielā skaitā šobrīd sastopamas graud­augu sējumos.

Bumbieru-kadiķu rūsa. Dārzos, kur rūsas pazīmes tika konstatētas maijā, tā turpina izplatīties.

 

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+