×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Lielākie nodokļu parādnieki valstij nav samaksājuši teju 115 miljonus latu

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas simts lielākie nodokļu parādnieki valstij jūlija sākumā nebija samaksājuši 114,964 miljonus latu, kas ir par 2,4% vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija.

Kopumā 28 nodokļu maksātāju parāds bija vairāk nekā viens miljons latu, un tas ir par vienu mazāk nekā jūnija sākumā.

Jūlija sākumā tāpat kā mēnesi iepriekš Latvijā lielāko nodokļu parādnieku saraksta augšgalā bija privātpersona Jevgenijs Jakovļevs ar 11,21 miljona latu parādu.

Otrs lielākais nodokļu parādnieks jūlija sākumā bija degvielas, cietā, šķidrā un gāzveida kurināmā vairumtirgotājs “Nafta Trading”, kura parāds bija 9,084 miljoni latu. Atbilstoši datubāzes “Lursoft” informācijai kopš 24.maija “Nafta Trading” pieder ASV reģistrētam uzņēmumam “Seatech Technologies Ltd. CO” (95%) un Kirgizstānas privātpersonai Nurbekam Almakučukovam (5%).

Trešais lielākais nodokļu parāds – 4,111 miljoni latu – savukārt bija uzņēmumam “Top Oil”, kas saskaņā ar “Lursoft” datiem nodarbojas ar degvielas vairumtirdzniecību un kas pieder Latvijas privātpersonai Vladislavam Stankēvičam. “Top Oil” seko metālizstrādājumu vairumtirdzniecības uzņēmums “Metalex” ar 4,01 miljona latu parādu. Šis uzņēmums pieder kompānijai “Kapitālserviss” un pērn jūlija beigās mirušajam Kasparam Ondzulim.

Saskaņā ar VID datiem piektais lielākais nodokļu parādnieks ir tirdzniecības uzņēmums “Aisa Plus”, kura parāds jūlija sākumā ir 3,184 miljoni latu. Pēc “Lursoft” datiem, šis uzņēmums pieder Aleksejam Smirnovam no Igaunijas.

Saraksta sestajā vietā ar 2,685 miljonu latu parādu ir sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma “Lido” par maksātnespējīgu pasludinātais meitasuzņēmums “Dizaina projekti”. Tam seko privātpersona Ēriks Mingazetdinovs ar 2,461 miljona latu parādu. Vēl vienai privātpersonai – Andrejam Danengiršam – parāds valstij 1.jūlijā veidoja 2,439 miljonus latu.

Savukārt saraksta devītajā vietā ar nepilna 2,1 miljona latu parādu ierindojies atkritumu un lūžņu vairumtirgotājs “Konti”. Saskaņā ar “Lursoft” datiem “Konti” pieder divām Latvijas privātpersonām – Jurijam Apončikam un Vladimiram Ļifanovam. Saraksta desmitnieku savukārt noslēdz privātpersona Agris Krīze ar 1,991 miljona latu parādu.

Simts lielāko nodokļu parādnieku sarakstā jūlija sākumā iekļauti arī tādi uzņēmumi un privātpersonas kā “Pilsētmāju institūts “Urban Art”” (nepilni 865 tūkstoši latu), Jeļena Lapsa (857,5 tūkstoši latu), Rita Tovanceva (817,7 tūkstoši latu), “Maiznīca Ieva” (769 tūkstoši latu), “Carnikavas konservi” (752,2 tūkstoši latu), “Zemgales metāls” (666,6 tūkstoši latu), “Daugavpils dzirnavnieks” (565,2 tūkstoši latu), “SMS ShipManagement” (546,2 tūkstoši latu) un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+