×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. marts, 2013
Drukāt

Lielākie plūdu draudi – pie Jēkabpils, Pļaviņām un lejpus Daugavpils

Foto - LETAFoto - LETA

Lielākie plūdu draudi šopavasar gaidāmi Daugavā, un apdraudētākās vietas tradicionāli būs lejpus Daugavpils un Jēkabpils – Pļaviņu posmā, šorīt Latvijas Radio pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Eklons informēja, ka šajās vietās šogad ir izveidojusies ļoti bieza ledus kārta, kas ir nedaudz biezāka nekā citus gadus.

Plūdus arī šopavasar var gaidīt Gaujā – pie Ādažiem un Carnikavas, kā arī Ogres upes lejtecē. Savukārt trešdaļa Latvijas teritorijas – pamatā Kurzeme un daļa Zemgales – jau ir brīva no sniega un plūdu draudi tur faktiski vairs nepastāv.

VUGD pārstāvis stāstīja, ka dienests kopā ar pašvaldībām ir gatavs apziņot cilvēkus, ja tiem draudēs plūdi. Prognozes liecina, ka pirmajās plūdu bīstamajās upēs ledus kustība varētu sākties šonedēļ, piemēram, vietām Lielupē, Daugavā un Gaujā, bet mazākajās Vidzemes upēs – tikai aprīļa vidū.

Dienesta tehniskais nodrošinājums plūdu gadījumiem esot pietiekams, bet problēmas varot rasties gadījumā, ja izveidojas situācija, kad cilvēki jāevakuē no vietām, kur jau ir pamatīgi plūdi, stāstīja Eklons, paskaidrojot, ka VUGD trūkst alumīnija un metāla korpusu laivu, bet ar gumijas laivām pārvietoties šādos apstākļos ir bīstami pašiem glābējiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+