×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Lielākie siltuma “zagļi” – nesiltinātas mājokļa sienas

Puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48% par lielāko siltuma “zagli” savā mājoklī uzskata nesiltinātas un plānas mājokļa sienas, bet trešdaļa jeb 28% – vecus vai nekvalitatīvus logus, liecina “Snapshots” sadarbībā ar “Labo logu aģentūru” veiktās aptaujas rezultāti.

Veci logi vislielākās problēmas sagādā galvenokārt iedzīvotājus, kas dzīvo pirmskara laika celtās mājās, kā arī padomju laiku sērijveida namos un privātmājās, kas celtas vairāk kā pirms 20 gadiem. Nesiltinātas sienas un nekvalitatīvu logu problēmas sagādā arī ceturtajai daļai jauno privātmāju iemītnieku, liecina aptaujas dati.

Trešais aptaujā visbiežāk pieminētais siltuma zudumu cēlonis iedzīvotāju skatījumā ir nepietiekami nosiltinātas ārdurvis, tā uzskata 25% aptaujāto.

Būtiski biežāk jeb 89% gadījumu ar siltuma zudumiem saistītās problēmas izjūt laukos mītošie – laucinieki izteikti biežāk norāda gan uz plānām ēku sienām, gan veciem logiem, kas veicina siltuma zudumus viņu mājokļos.

Vismazāk siltumu zudumu problēma skar jauno privātmāju iemītniekus – 3%. Nekādas ar siltuma zudumu saistītas problēmas nenomāc 65% jauno projektu salīdzinoši nesen celto privātmāju iemītniekus.

Aptauja veikta no 10.decembra līdz 14.decembrim. Aptaujā brīvprātīgi piedalījušies 878 respondenti vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Izlase ir veidota proporcionāli Latvijas sociāli demogrāfisko grupu īpatsvaram, lai attiecīgās sociālās grupas izlase būtu pārstāvēta reprezentatīvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+