×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
12. janvāris, 2018
Drukāt

Lielāko daļu pašvaldību būtu jālikvidē, uzskata Rungainis (59)

Ģirts Rungainis. Foto - Ieva Čīka/LETAĢirts Rungainis. Foto - Ieva Čīka/LETA

“Mēs šobrīd redzam šo kaitīgo situāciju gan Rīgā, gan daudzās citās pašvaldībās, ka pašvaldības mēģina radīt kaut kādus uzņēmumus ar lozungu “Radīt darba vietas”. Pašvaldības nekādas darba vietas nevar radīt. Lielākajai daļai pašvaldību Latvijā ir jātaisās ciet, ir jānotiek koncentrācijai,” investīciju baņķieris Ģirts Rungainis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”.

Rungainis uzskata, ka pašvaldībām būtu jāpiedalās uzņēmējdarbībā tikai ārkārtējos gadījumos. “Pašvaldības un valsts uzdevums nav piedalīties uzņēmējdarbībā, izņemot tad, ja ir kādas problēmas, kas nevar tik atrisinātas kādā citā veidā,” sacīja Rungainis.

Rungainis apgalvoja, ka darbaspēka problēmas risināt ar šādām metodēm nevar. Viņš ir pārliecināts, ka cilvēkiem drīzāk ir jāpārvietojas uz dzīvi vietās, kur darbaspēks ir vajadzīgs. “Cilvēkiem ir jābrauc un jāpārvietojas, kā tas visos laikos ir bijis. Visus pēdējos tūkstošus gadu cilvēki dodas pie darba, nevis darbs dodas pie cilvēkiem. Jo darba vietas tiek radītas tur, kur viņas ir izdevīgi radīt,” viņš norādīja. “Darba vietas rada kapitāls, cilvēki, uzņēmēji, tirgotāji. Viņiem ir nauda, līdzekļi, viņi rēķina, ko darīt ir visizdevīgāk. Un darbaspēks ierodas un strādā šajās darba vietās,” skaidroja Rungainis.

Rungainis kritizēja mēģinājumus cilvēkus piespiest palikt laukos. Viņš uzskata, ka vienmērīga teritorijas attīstība nav iespējama: “Šie mēģinājumi noturēt cilvēkus, teiksim, 19. vai 18. gadsimta ekonomikā… Kāpēc ne alu laikmetā? Tā ir tā melošana, kas turpinās visus šos 25 gadus par to, ka ir iespējama vienmērīga teritorijas attīstība.”

Cilvēkus, kas tic vienmērīgai teritorijas attīstībai Rungainis vērtēja skarbi: “Manās acīs tas ir jautājums, lai noteiktu, vai cilvēks ir prātīgs vai nav. Ja viņš tic vienmērīgai teritorijas attīstībai, viņš vienkārši nav īsti prātīgs – viņš nav iepazinies ar faktiem vai vienkārši nedomā!”

Pievienot komentāru

Komentāri (59)

 1. Pēc Rungaiņa teiktā, lielākā daļa pašvaldību ir jālikvidē. Tā būtu vietējā “etniskā” tīrīšana, jo Zemgalē,
  Kurzemē un Vidzemē dzīvo 71 – 88% latviešu. Likvidējot vietējo varu, tiks likvidēts “alu laikmets”, kā viņš
  saka, un pie reizes likvidēta arī latviešu nācija, kas pamatā dzīvo laukos. Rīgas reģionā tas jau izdarīts, jo tur latviešu īpatsvars ir tikai 46 %. Tiešām, vai nav oriģināla doma šim baņķierim, ja galvenais viņaprāt ir tikai darbs un nauda? Pārējam taču nav nozīmes, vai nē?

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  ========

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 4. pietiek birokratiskas spēles Atbildēt

  Valdībai jāsper reālus soļus lauku atdzīvināšanai.

 5. Rungainis ir profesionāls provokators-indikators… viņš ik pa brīdim publiskajā telpā “izspļauj” kādu gudrību (ne vienmēr galīgi ačgārnu, tomēr kacinošu vienmēr) un tad jomas lietpratēji vēro, kādas būs atskaņas… vai var iet vēl tālāk, vai tomēr jāpiebremzē… tad, kad augsne sagatavota – nāk Kaktiņi un Freimaņi ar aptauju – un saliek visu smukos procentos un grafikos… stāsts gatavs.
  Ja par saturu – vecie administratīvie rajoni mierīgi varēja pašvaldību lomu nodrošināt… ar pašreizējo sadrumstalojumu Rungainim pat ir taisnība, jo faktiskās “sadarbības teritorijas” veidojas juku jukām, un pavisam bez pašvaldībām arī iztikt nevar… un jau sen bija jāveido paplašināta Rīgas pašvaldība, kas domā ne tikai par nanoūdeni un sarkanajām arodbiedrībām, bet rūpējas vairumu diendienā braukājošos no plašās pierīgas… līdzīgi ap citām pilsētām, bet tur rajonu dalījums būtu daudzmaz atbilstošs

 6. Skaisle Jātaļniece Atbildēt

  protams, latvieši Latvijā jau ir iznīcināti – vēl drusku drusku un varēs arī Latviju kā nacionālu valsti likvidēt –
  nu kungiem jāpadarbojas vēl drusku drusku – tad jau būs izdevies

 7. Rungaini , laiks butu pamest , so amatu !!! Tadi kadri , ka TU , apzog Latvijas iedzivotajus !!! Vai , nepietiks raust naudu , no cilvekiem !!!???

 8. Šitas baņķieru varas stutētājs jau gadiem ir parādījis sevi kā principā Latvijas un latviešiem kaitnieciskas sorosiskās kosmopolītiskās varas propagandētājs!
  No kurienes latvieši ir atdzimuši pēc visiem kariem un mēriem, ja ne no laukiem?!
  Tikai laukos var panākt ātri un samērā lēti populācijas atdzimšanu un skaita pavairošanos! Tavās bankās drīz vispār strādās roboti un algoritmi, ķēms pārmācītais!

 9. Komentāros notiek atklāta kūdīšana pret pašvaldībām un cilvēkiem, kuri tur strādā. Nezinu, kam tas ir izdevīgi, bet pašvaldība ir vietējā vara un daudziem tā rādās lieka, arī Rungainim. Nevienā valstī neiztiek bez vietējās varas. Kā tad jūs iedomājieties pārvaldīt valsti, ja likvidēsiet šo vietējo varu, kuru paši vien ievēliet? Aicināsiet Maskavu palīgā? Vai arī dzīvosiet pēc principa: “Lai dzīvo anarhija!” Muldēt jau var, bet ar mēru.

 10. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  =======

  Mediju ziņa (2005. gads): …Attālākajos šīs valsts lauku rajonos un mazpilsētās darba izvēle joprojām ir minimāla un pat tiem retajiem lauku pašvaldību iedzīvotājiem, kuriem laimējas atrast darbu, darba alga bieži vien nepārsniedz 100-150 latus. Šādā situācijā – kad visā valstī un it īpaši tās lauku teritorijās tiek sistemātiski un masveidīgi likvidētas izglītības iestādes, faktiski pārtraukta medicīniskā aprūpe, maksimāli ierobežotas jebkuras sociālās garantijas un pat liegtas iespējas nopelnīt dienišķo iztiku – ļaudis ir spiesti masveidā emigrēt no šīs valsts un cilvēka cienīgu dzīves apstākļu meklējumos doties uz ārzemēm. Turklāt, svešumā jau esošie aizvilina no Latvijas savus radus un draugus, iztukšojot pilsētas, ciemus un pagastus. Sevišķi intensīvi aizbrauc cilvēki no lauku rajoniem un mazpilsētām, tāpēc paredzams, ka vairāki Latvijas rajoni drīzumā zaudēs vismaz līdz pat 20-30% iedzīvotāju, bet līdzšinējai valsts un pašvaldību “tautas kalpu”, administratīvo izpildfunkcionāru, dažāda kalibra / institucionālā izdzimuma “atbildīgo amatpersonu” un tamlīdzīgu varas turētāju / realizētāju attieksmei pret Latviju un tās tautu nemainoties arī turpmākā perspektīvā, šādas iedzīvotāju masveida piespiedu emigrācijas tempi un apjoms neizbēgami varētu arvien straujāk pieaugt, līdz pat nācijas pastāvēšanai kritiskai robežai…
  —–
  .
  Vīzija par Sūnu Ciema (BEZ)perspektīvu.
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 2005. gads )
  .
  Pār Sūnu Ciemu lēnām ataust diena,
  Kā negribot, ar pūlēm, pelēcīgi…
  Pa “špūri” aizrūc cisterna pēc piena,
  Starp grāvjiem kārpīdamās, apnicīgi.
  .
  No retas mājas atskan suņu rejas,
  (Maz palicis, ko Sūnu Ciemā sargāt)
  Vīd dažos blāvos logos ļaužu sejas,
  Vējš stabulē uz lievenīšu margām…
  .
  Dveš daži skursteņi pa dūmu grīstei,
  Uz plītsriņķiem silst vakardienas tēja,
  Iekš uguns sprakšķot vecai koka līstei,
  Kas naktī jumtam norauta, dēļ vēja…
  .
  Gar likvidēto skolu, somu plecos,
  Klīst bērņuks kāds, pa aizaugošu taku…
  Kāpj pensionārs Frīdis ‘filčos’ vecos,
  Un, spaiņiem grabot, aizstaigā uz aku…
  .
  Pār pagalmu, uz kūtiņu pie lopiem,
  Ar slauceni pie rokas čāpo Anna,
  Pēc dienišķajiem izslaukuma stopiem,
  (No Brūnaļas tā pieniņa – pus kanna).
  .
  Nīkst Sūnu Ciema “centrā” daži ļaudis,
  (Pie bodes, pārsvarā – pēc lētās maizes)
  Un spriež, kurš “smukāk” masmēdekļos paudis,
  No “priekšstāvjiem” par MZ “valsti” raizes…
  .
  Ver durvis Sūnu Ciema “pagastmājai”,
  Kāds vīrs, no īriem pārbraucis (uz dienu):
  Viņš meklē ‘kundi’ savai Dzimtas Mājai ~
  Sen “mītnes zemē” piedāvā tam vienu.
  .
  Šeit, SILES “valstī”, atgriezties (pēc laika),
  Viņš neplānojot: “Nav (vairs) te ko darīt ~
  Riebj varas SISTĒMA un bada ‘paika’!
  Ar sievu, bērniem projām braucam, parīt…”

  VĒL – Sūnu Ciemā rītos ataust diena ~
  Priekš ‘pensīšiem’ un ‘biedriem’ pagastmājā:
  DRĪZ – MUĻKU zemē nepaliks neviena,
  Kurš “bēgļu” gaitām spējīgs ‘šņorēt kājas’…

  =======

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 11. saka patiesību un līdzīgi domā un rīkojas arī tie kuri pašvaldībās nodarbojas ar uzņemējdarbību kura rada reālu pienesumu pašvaldību budžetos un šī rīcība notiek nelāgi raugoties no valsts skatpunkta,reālie uzņēmēji cenšas mazāk ražot jo pašvaldību rijība ir vienkārši negausīga.

 12. pie varas ZZS, nemainīsies nekas. Ja nu vienīgi ceļš uz Austrumiem, kopā ar SC

  • tiesa. Un,kamēr arī šādi rungaiņi turpinās sociālisma garā piesūkties valsts nodokļiem caur valsts pasūtījumiem un pazīšanos, tikmēr arī nekas nemainīsies…pseido biznesmenis, “investīciju baņķieris” – smiekli nāk, kādu apzīmējumu piemeklējuši…

   • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Lūk, šinī jautājumā mūsu redzējums sapass, bet tas nebūt nenozīmē, ka Rungainis runājis nepareizi. Kā viņš izdarās ikdienā, jā, tas ir pavisam cits jaut’jums.

 13. Pirmajiem likvidējamo sarakstā jābūt Rungaiņiem, visiem banku vampīriem… Tad arī ir jēga sākt reformas, kad augstu apmaksāto maitas putnu nebūs!

 14. Tāmniekam/luterānim Atbildēt

  Kur tad tu, pilsētnieks būdams, tik gudrs esi, ka tāpat kā Rungainis, pūlies citus pamācīt, kā laukos jādzīvo un kā tiem jāattīstās. Pēc jūsu abu filozofijas, cilvēki, kuri dzīvo laukos ir galīgi muļķi un pāķi ar atpalikušu domāšanu, bet jūs esat tie tālredzīgie ar muižnieka domāšanu. Kas tad jūs, muļķus, baros, ja visi dzīvos tikai tur, kur ir darbs, skola, pakalpojumi, tas ir pilsētās? Pietiek uznākt kādai dabas katastrofai vai, nedod Dievs, karam un jūs tad būsiet pirmie, kuri meklēs šīs jaunsaimnieku būdas krūmos. Tāpēc nespļauj akā, no kuras pats dzer!

  • pateici! Šis “investīciju baņķieris” patiesībā ir absolūta 0 bez līdzcilvēkiem.Ko tā darīs viņa Depo, ja, piemēram, viss strādājošais personāls atstās viņu vienu – varēs viens pats čakli apkalpot klientus pa visiem lielveikaliem vienlaikus un rādīt priekšzīmi kā jāstrādā un jāorganizē darbs… :)))) un nebūs ražotāju, kuri piegādās saražotas preces…uzņmējdarbībā galvenais un nozīmīgākais ir cilvēks, bez cilvēka nebūs nekā!Prasta Rungaiņa iedomība un bruģa domāšana nav nekā vērtējama, kā tikai tukša blefošana un vējrādis, kurš grozās uz visām pusēm (Rungainim ļoti bieži meinās viedokļa virzieni, dažkārt diametrāli pretēji, ka pats sajucis savos spriedelējumos)…

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Šoreiz aizšāvi galīgi garām. Esmu dzimis maza miestiņa turīga saimnieka (mana vectēva celtā) mājā un pamatskolā gājis vietējā muižā. Atbrīvotāji vectēvu atbrīvoja no zemes, lopiem, mantas un izveda Tomskas saulītē uzlabot veselību. Manam tēvam čeka pārbaudīja izturību, bet viņš šo testu neizturēja un nomira čekas kambaros. Mums neļāva atgriezties mājās un mēs ar mokām atradām pajumti 8 km no skolas un 5 km no ceļa. Internātu nedeva, jo esam tautas ienaidnieka bērni. Paaugos, sapratu, ka jāiegūst izglītība, jāstrādā un jādzīvo tur, kur darbs. Nostrādāju līdz 70 gadiem, dzīvoju laukos, tikai ar to atšķirību, ka aizsniedzamā attālumā no civilizācijas sasniegumiem, neņaudu un varu arī tev nedaudz palīdzēt ar pārtiku, ja nu kas.
   P.S. Miestā muiža ir izdemolēta, skolas vairs nav, nav veikala, aptiekas, pasta, satiksmes, daktera, darba, bet ir vēl dzīvi diezgan daudzi pensionāri, kas lamā valdību, sievas karas nost, lai izdzīvotu un uzturētu savus večus, jo tie bez grādīgā nekust, bet pagasts tērē jau tā savus nieka grašus, lai kādu reizi nošķūrētu ceļu, uzturētu sakarus, elektrību u.t.t.
   Cik bagātai jābūt pašvaldībai, lai apmierinātu šo iedzīvotāju minimālās prasības, ja māja no mājas ir 1-2 km attālumā un tajā vidēji dzīvo 1,5 cilvēki!?
   Un tagad vēl pasaki, ka Rungainis runā muļķības!

 15. Atbrīvotos pašvaldību darbiniekus aizrotēsim uz ministrijām!

 16. Ja jau tā uzskata Rungainis... Atbildēt

  Rungainis-eksperts visās jomās!

 17. Kapu vārna. Maitēdājs.

 18. Rungainim – 100% taisnība!!!
  Liela daļa no pašvaldībām ir tikai sile savējiem.

  • Rungainis rij no tās pašas siles, tikai augstākā līmenī !

   • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Par rīšanu neapšaubāmi ir taisnība! Vajag piekļūt pie siles un tad gandrīz neiespējami ir tikt atgrūstam, ja nu vienīgi aizmirsi padalīties.
    Tas tā, bet Rungainim ir pilnīga taisnība par lauku (teritoriju) attīstību. Valdības večiem jau sen bija jāsaprot, ka Ulmaņlaiki beidzās līdz ar mūsu “atbrīvošanu”, Latvija vairs nav un nekad nebūs agrāra valsts, zemnieks ar vienu gotiņu neizdzīvos, tādēļ jāļauj nomirt vecajiem, bet nevajag pūderēt smadzenes jaunajiem un vilināt stutēt kādreizējo jaunsaimnieku būdas krūmos 10 km no lielceļa un 30 km no tuvākā ciema. Tas ir noziedzīgi un pilnīgi aplami. Iespēja dzīvot patālu laukos ir tikai ļoti bagāta cilvēka kaprīze!!! To jāsaprot visiem un te nelīdz ne vaimanas, ne nostaļģija, ne vēlme godā turēt Agrārrefomā izpirkto svēto tēva zemi.
    Pirms gada, diviem liela brēka bija par kādu Dundagas īpatni, kurš bija iegādājies lētu māju nomaļā mežā, 15 km no skolas autobusa maršruta un aicināja sabiedrību uz superdārgiem tēriņiem, lai viņa atvase par pagasta naudu ikdienā tiktu vizināta uz skolu un atpakaļ. Tas, lūk, ir tas piemērs par ko runā Rungainis.
    Jādzīvo tur, kur ir darbs, skola, pakalpojumi! Pat baronu laikos visa dzīve norisa ap muižām. To saprata mūsu senči ar trīs ziemu skolā gājušu (un vispār negājušu) cilvēku galvām, bet nesaprot mūsu valdība un ļoti daudzi latvieši! Valdībai un katram pagastam būtu jāizstrādā un steidzīgi jārīkojas, lai maksimāli atvieglotu izšķiršanos un tālumniekiem veicinātu pārcelšanos. Ja vēlamies būt paēduši, cita ceļa vienkārši nav!
    Bet palasiet komentārus!

 19. Pateicoties tādiem padomniekiem,kā pašvaldību padomnieks Ģirts Rungainis,mēs arī pēc divdesmit sešiem gadiem,joprojām esam trešā nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā,ar 21% PVN pat rupjmaizei un apbedīšanas pakalpojumiem!

 20. Par katru cenu samuraji gan necentās saglabāt dzīvību,jo viņiem joprojām pastāv tāds jēdziens,kā harakiri!

 21. Visi uz pilsētām! Atbildēt

  Atbrīvojušos zemi Ģirta Rungaiņa “Prudentia” palīdzēs ātri izpārdot! Skat.Ģirts Rungainis:Civilizācijas attīstība notiek pilsētās.”www.youtube.com/watch?v=CTZniw8eE20

 22. Pašvaldības nevar radīt darbavietas? Atbildēt

  Kā to saprast,ja vēl nesen tas pats Ģirts Rungainis,tieši otrādi,aicināja pašvaldības radīt darbavietas????
  Skat.Ziņu portāla lsm.lv sadaļa “Girts Rungainis”.Jaunākie materiāli un ziņas par tēmu “Girts Rungainis.”05.04.17.Rungainis:”Pašvaldībām jāpiesaista uzņēmumi un jārada darbavietas.” Tām pašām pašvaldībām,kuras darbavietas nevarot radīt!!!!

 23. Vai viņš nav pamanījis, ka Latvijas iedzīvotāji jau ir pārcēlušies uz vietām, kur ir darbs? Tikai ar to atšķirību, ka tajās vietās ir adekvāta samaksa par padarīto darbu un iespējas nodrošināt savas ģimenes dzīvi.

 24. Rungainim vajag sadot ar rungu. Ja viņam būtu teikšana, tad vienīgā pašvaldība būtu Rīgā, bet visa pārējā Latvija viens liels aramgabals nelielai saujiņai zemnieku. Kādēļ Nīderlandē, kura teritorijas ziņā ir par 1/3 mazāka kā Latvija, ir ap 16 miljoni iedzīvotāju un visiem ir ko darīt arī mazpilsētā?

 25. Domāt vajag tiešām ar prātu,nevis atbalstīt demagogus! Jo gandrīz Latvija,izņemot lielākās pilsētas ir kļuvusi par bezperspektīvu vietu!

 26. Atradies gudrinieks, pārbarojies pie siles!

 27. Un tikko parādās šādas runas, tā visi atceras Marksa kapitālu un zemnieki ķersies pie dakšām. Tā kā šis kungs ir vienkārši provokātors.

 28. Tipisks piemērs, kā nauda izmaina cilvēka domāšanu. Rungaini sagrābis naudas velniņš un visa viņa
  domāšana pakārtota tam. Tāpēc nav ko ņemt par pilnu viņa runas ne spriežot par valsts ekonomiku, ne par tās attīstību. Šim no naudas atkarīgajam vispirms ir jāiet pie psihiatra.

 29. Var samazināt to āžu skaitu Atbildēt

  Taisnība Rungaiņa kungam. Lielāko ties pašvaldības imitē darbību sapratne ar iedzīvotājiem ir divkosīga. Katra pašvaldība par iedzīvotāju skaitu kas deklarējušies saņem naudu. Par ko? Ķeizari uz 4 gadiem savēlēti citi sēž jau vairākus sasaukumus un ņirgājas tā palikusi par rutīnu un apsmiešanu kādi ir tie vietējie iedzīvotāji păķi. Nav obligāti jālikvidē bet uzblīdušo aparātu samazināt. Pietiktu ar pārs darbiniekiem zīmogu un lēmumu pieņemšanu var apvienot ar lielajām pilsētām. Lauku idille piegriezusies kafijotăji darba laikā pār pārēm.

  • ciema iedzīvotāja Atbildēt

   Pagastos iedzīvotāju skaits samazinājies bet pagastmāja pilna ar darbiniekiem piekrītu Rungaiņa kungam Agrāk cilvēku bija daudz vairāk un pagasts tika galā ar 3 darbiniekiem priekšsēdētājs ,sekretāre un apkopējatā mēs tērējamies un nesaprotam kur paliek līdzekļi ka pensionāriem jāknapinās jo strādājuši ir jo senāk nedrīkstēja nestrādāt par to sodīja tgad atbalsta katru dīkdieni ,tādi jaunieši ka var mietu lauzt gaida no valsts palīdzību cik tālu mēs tā aiziesim Aicina baznīcā nest ēdienu ziedojumos pensionāriem ,bet tur iet nodzērušies bomži neviens pensionārs kuram tas vajadzētu neiet prasīt jo tā ir apkaunojoša lieta

 30. Nu ko teikt tādi rungaiņi jau visu izlēmuši!Mums tik jāpaņem savas pauniņas un jādodas uz lielākām pilsētām laimi meklēt.Atliek tikai paklausīt gudram cilvēkam un doties kur varēsim baudīt dabu cauru diennakti jo nebūs iespējams samaksāt dārgos īres dzīvokļus un atrast darbu par kuru maksātu, lai visam pietiktu.Nekas jau nav mūžīgs gan pienāks brīdis kā parunā saka”ko sēsi to pļausi”!

 31. Man patīk viņa tiešā runa bez diplomātijas. Un jāpiekrīt vien viņa teiktajam ir, ja ar prātu visu apdomā! Es arī uzskatu, ka nevar un nevajag par katru cenu saglabāt dzīvību neperspektīvās vietās, bezjēgā iztērējot naudu infrastruktūras uzturēšanai, kur tik un tā pēc kāda laika neviens nedzīvos! Un nav jau gluži tā, ka tikai Rīgā būs dzīvība, bet citur ne! Būs un attīstīsies Valmiera, Ventspils, Liepāja, Jēkabpils un c. bijušie rajonu centri un arī mazākas pilsētiņas un ciemati. Taču ne visi un par to nevajag raudāt! lai mirst dabīgā nāvē, toties citur būs dzīvība!

  • tāds pat fašists[nesvarīgi – sarkanais vai brūnais], kā utuBungainis un tā pat nīsti Latviju !
   Bez palielināmā stikla redzams !

 32. Galīgi prātiņš nojūdzies tam rungainim!!!!

 33. Skaidri un gaiši. Piekrītu.

 34. Rungainis ir BEZKAUNĪGS TIPS, KURŠ JĀIZMET PIE RĪGAS STACIJAS TUNEĻA. NEKĀDAS SAJĒGAS ĀRZEMJU INVESTĪCIJU VADĪŠANĀ. TIKAI SILTA VIETA UN KRĒSLS PĒC REĀLĀ KOMŪNISMA PARAUGA. ATCEROS 1952- 1952 GADUS 5 KM NO CĒSĪM, KUR ZAUERHĀGENAS PARTIJAS VADĪBĀ SUŅI VAZĀJA PA ZIEMAS CEĻIEM ZIRGA , GOVJU KĀJAS, PAVASARĪ AR STRIĶIEM CĒLA DZĪVĀS GOVIS KĀJĀS, JO PIE SAIMNIEKIEM NEBIJA RADUŠAS PIE BADA MAIZES. ĶEMS , VAIRĀK NEKAS.

 35. Ne Runganis tās pašvaldības radīja, ne kādu no tām vadījis vai vada…Vispirms pats var aizvērt savu investīciju ”BODI”…..Naudas laikam viņam DAUDZ? Tad lai finansē reformas investīciju jomā kaut vai katru dienu!!! KURŠ VIŅAM TO LIEDZ??? Lai liek mierā pašvaldības un laukus, ANGLIS TĀDS!

 36. IZLASĪJU VIŅA SACĪTO – NEKAS RUNGAINĪ NAV MAINĪJIES! TĀS PAŠAS TRAKĀS, AR REALITĀTI NESAISTĪTĀS FRĀZES… PILNĪGS NONSENSS! KĀ KOMUNISMĀ – PARTIJAS SEKRETĀRS ZINĀJA PILNĪGI VISU – PAT KĻUVA PAR NOPELNIEM BAGĀTO IZGLĪTĪBAS DARBINIEKU, NEKAUNĒJOTIES RAJONA SKOLOTĀJU KONFERENCES LAIKĀ IET PĒC PIEŠĶIRTĀ NOSAUKUMA LAPAS!?????? BEIDZIS VIENĪGI PARTIJAS SKOLU…..RUNGAINIS ARĪ JAUCĀS VISOS IESPĒJAMOS AR VIŅA PROFESIJU NESAISTĪTOS JAUTĀJUMOS???? KAPITĀLI NEŠPETNS KADRS!

 37. Dānijā ir visneglītākie lauki eiropā, tāpat šeit? ? ?

 38. Kas ir krīze?
  Krīze ir tad kad investīciju baņķieri norauj tūku!

 39. Šo baņķiera ideju,koncentrēt cilvēkus Rīgā,atstājot tukšu visu Latgali jau sen cenšas realizēt vides un reģionālās attīstības ministrs,laiku pa laikam atgādinot par kārtējās administratīvi-teritoriālās reformas nepieciešamību!

 40. Jāsāk ar ministrijām un parlamentārajiem sekretāriem Atbildēt

  Rungainis iesaka ik pēc pāris gadiem veikt jaunu administratīvi teritoriālo reformu?! Neesam taču vēl atguvušies pēc iepriekšējās! Cik atkal izmaksās kaut vai tikai zīmogu,veidlapu un nosaukumu maiņa? Vai par to Rungainis maz ir padomājis???!
  Cik ilgi vēl turpināsim PSRS laiku eksperimentus ar kolhozu un sovhozu apvienošanu un sadalīšanu???! Vai mūsu trešajai nabadzīgākajai Eiropas savienības valstij Latvijai nepietiek jau ar nodokļu eksperimentiem divdesmit sešu gadu garumā,kas joprojām vēl turpinās,sasteigto e-veselības projektu un izglītības reformu???
  Drīzāk jau jājautā,vai Latvijas nodokļu maksātājiem vajag uzturēt vairāk ministriju,nekā Andorā(4),Kiprā(6),Šveicē(7),Lihtenšteinā(8),Rumānijā(8),Ungārijā(8),Argentīnā(8),Paragvajā(8),Luksemburgā(8),Slovākijā(9),Slovēnijā(9),Beļģijā(10),Itālijā(10),Spānijā(10),Turcijā(10),Urugvajā(10),Kolumbijā(10),Igaunijā(11),Horvātijā(11),Nīderlandē(11),Islandē(11),Zviedrijā(12),Somijā(12),Čehijā(12),Japānā(12)utt.?
  Skat.”Ministriju skaits atbilst ministru skaitam”,Baiba Lulle,Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnāliste,nra,2010.gada 15.decembris.
  Kur tad palika plānotā jau tuvākajā nākotnē valdības sašaurināšana līdz 11 ministrijām?
  Skat.TVNET:: Latvijā-“Godmanis samazinās ministriju skaitu,bet koalīciju neaiztiks”,TVNET/LETA,2008.gada 16.decembrī.

 41. Nu tad beidzot, tas ir pateikts.
  Kapitāls: es un tikai es esmu tas, kas noteiks, kas te notiks un kad tas notiks!
  Un jūs esiet duraki un darīsiet, kā likts, jau gadu tūkstošiem.
  Tam tā būs būt!
  Ja mums būs izdevīgi, mēs piecūkosim jūsu Latviju ar riepām, bet jums tās būs jāutilizē, par jūsu naudu.
  Ja vajadzēs mēs uzpirksim klerkus valsts institūcijās un pašvaldībās; ja tas neizdosies atradīsim vadītāju vājos punktus un spiedīsim uz tiem, ja arī tas nelīdzēs, tad jums vispār būs beigas.

 42. Zivs pūst no galvas Atbildēt

  Vispirms(sekojot Beļģijas un Grieķijas piemēram)likvidējot vismaz divas ministrijas!

 43. nospļaujos garāmejot Atbildēt

  Pretīgs radījums. Kapu vārna. Maitēdājs. Ļaudis šitādus necieš.

 44. vai šis idiots ir pelnījis uzmanību? Atbildēt

  Latvija Avīze, vai šis idiots (baņķieris) ir pelnījis uzmanību? Ko, vai neoliberālisma idejas ir tuvas Latijas Avīzei? Šim idiotam būtu jānopērk vienvirziena biļete uz viņa sapņu zemi, lai nekad vairāk neredzētu mūsu zemītē

 45. Pašvaldības tikai traucē uzņēmējdarbībai ar savām rebēm un darījumiem, lobēšanu. Ja uzņēmējs patīk, iemaksā, tad izdod visādas atļaujas un tamlīdzīgi, bīda projektus.
  Vismaz tā notiek Alūksnē.

 46. Pilnīgi pareizi. Aizej uz pagastu – 3 dāmas kaut ko čubina, ko – nevar saprast. Ne uz ko nav atbildes. Pagastvecene skrien pa 2 pagastiem – uzdevums – kurjers dokumentiem. Vai puķu pasniegšana pašdarbnieku koncertā. Nu jau skolu ar vairs nav par ko rūpēties.

 47. Nekad nav paticis ši cilvēka viedoklis. Ja viņam būtu teiikai Rīga un apkārt dāņu fermas..

 48. Satriekt cilvekus Riga,ka lopus lielfermas.Idille.

 49. Rietumos to jau ir sen sapratuši.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+