×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Lielāko meža īpašnieku sauc pie kriminālatbildības (14)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Ne tās saulainākās dienas pienākušas Latvijas lielākajam privātajam mežu īpašniekam (pieder ap 5,5 tūkstoši hektāru) kuldīdzniekam Modrim Fokerotam. Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) iniciatīvas Saldus rajona prokuratūra februārī ierosinājusi krimināllietu par krāpšanu lielā apmērā, par ko draud cietumsods no diviem līdz desmit gadiem un iespējama mantas konfiskācija.

M. Fokerots tiek turēts aizdomās, ka viņš 2010. gadā izkrāpis no Lauku atbalsta dienesta (LAD) 179 209 eiro kā Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzfinansējumu mežu grāvju atjaunošanai savu un savu divu meitu pieciem īpašumiem Zlēku, Rendas, Pelču, Turlavas un Pūres pagastos, kā arī mēģinājis izkrāpt no valsts budžeta 48 733,90 eiro kā pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas atmaksu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. tādu shēmotāju netrūkst un vispār kā valsts pieļauj, ka vienai personai pieder tik daudz zemes, drīz visa Latvija piederēs vienai personai un neviens nepārbauda kur naudu ņēmuši. Dundagas novadā jau gandrīz vesels ciems pieder vienam tādam, kurš savu uzvaras gājienu aizvien vēl turpina

 2. Vai nevarētu kāds paskaidrot,kā var iegūt privatīpašumā 5,5 TŪKSTOŠI HEKTĀRU MEŽA

 3. Ak tad Mezaparka jaunaa cietuma iirei naudinja jaagrabina ? Vieniigaa Fokerota mulkiiba bija, ka neneema advokaatu.

 4. Ir tāds teiciens mums. Viss baltiem diegiem šūts!

 5. Kad beidzot VID atbildēs par saviem nepamatotajiem uzbraucieniem un uzrēķiniem arī ar personīgu atbildību. Sākot ar bezjēdzīgajiem tiesvedības procesiem un nepamatotajiem uzrēķiniem. Lai neslēpjas zem kopējās bezatbildības ar nosaukumu VID. Tā arī ir nodokļu maksātāju nauda, par kuru VIDs tiesājas un regulāri zaudē tiesās. Tie kas parakstās zem VID rīkojuma, lai atbild ar savu mantu un lai iemācas cienīt tos kas maksā nodokļus un viņus uztur.

 6. Atbildi Fokerots jau saņēma
  1. viņs kaut ko grib no valsts atpakaļ
  2. no viņa ir ko paņemt
  3. nav pietiekami nopietnas politiskās aizmugures
  Bet par godīgumu lai nestāsta, pie tādas mantas godīgi tikt nevar. Likumīgi var, bet godīgi nevar. Tā ir aksioma.

 7. Ja es pats to grāvi izroku, tad man neko nemaksā ne degviela, ne tehnika, kur nu vēl algu par darbu saņemt? Par peļņu pat nav ko sapņot! Uz ko tad īsti balstās bizness?

  • Ar katrs darbu ko tu izdari pats, nesamaksājot visus iespējamos nodokļus tu apzodz valsti. Kāpēc tu domā ka viņiem jākompensē dubultā.

 8. alktiba dod zināmu orgasmu

 9. Šitas frukts vienmēr ir bijis baigi glumais. Un uzmētējs.

 10. Pareizi dara ka šādus krāpniekus izķer. Nākamie padomās un nauda tiks godīgajiem un tiem kas dēļ šadiem neiegūst finansējumu

 11. Te bagāts var būt tikai deputāts, valdība un tiem pietuvinātie miljonāri. Godīgs cilvēks te nevar nodarboties ar biznesu. Tūlīt atradīs iemeslu, kā viņu aptīrīt un iznīcināt. Tāda nu ir mūsu likumdevēju politika.Tiem tur augšā miljonu nekad nebūs par daudz, jo viņi arī tērē uz nebēdu. Pretīgi, ka nevaram būt saimnieki savā zemītē.Fui, kauns. Tad nav ko brīnīties, ka latvieši aizbrauc. Cik te gan latviešu ir palicis, krievi vien.

 12. Kaut kāds murgs un tādā valstī mums jādzīvo,kur tu neesi pasargāts ne no kā,tu maksā nodokļus un esi vēl uz apsūdzēto sola,VID tas ir vien neciešams kantoris,un katrā tādā kantorī ir savi likumi

 13. Ir vienkārši apbrīnojama VID darbinieku iztēle! Un tā ir visur, tikai citur uzņēmēji neprasa PVN atmaksu, citur, ja sodu summas ir mazākas, vienkārši samaksā un viss, taču, ja VID fantāzijas pārsniedz saprāta robežas, tad nu jāiet tiesā. Tā nu ir Latvijas uzņēmēju ikdiena, un tad nu brīnās, ka VID sankciju rezultātā nepildās PVN, IIN, sociālās apdrošināšanas ienākumu prognoze. Tad domājiet paši – kā tas ir iespējams terora apstākļos?

Draugiem Facebook Twitter Google+