×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Lielāks atbalsts ciltsdarbam

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība aizvadītajā nedēļā apstiprināja Ministru kabineta noteikumus “Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai”, piešķirot lopkopības nozarei Ls 8,1 milj. (pērn Ls 6,3 milj.). 


 

Šajā gadā atbalstīs ciltsdarbu cūkkopības, piensaimniecības, gaļas liellopu audzēšanas, aitkopības, kazkopības un zirgkopības nozarē. Pēdējās divas nozares pērn neatbalstīja. Jaunums ir arī atbalsta lielums piena šķirņu slaucamajām govīm atkarībā no izslaukuma. Proti, Ls 68 lielu vienreizēju maksājumu maksās par pārraudzībā esošu piena šķirnes govi, kurai izslaukums ir no 5000 līdz 6999 kilogramiem.

Savukārt Ls 78 lielu vienreizēju maksājumu maksās par pārraudzībā esošu piena šķirnes govi, kurai izslaukums ir vismaz 7000 kilogramu. Salīdzinājumā ar 2011. gadu administratīvās izmaksas piena lopkopības nozarei ir samazinātas no 
Ls 0,90 līdz Ls 0,50.

Atbalstu par pakalpojuma sniegšanu cūkkopības nozarē saņems kā Ls 130 lielu vienreizēju maksājumu (pērn Ls 88) par sivēnmāti, no kura atskaitītas Ls 0,90 (tikpat, cik pērn) lielas administratīvās izmaksas.

Ciltsdarbam gaļas liellopu nozarē zīdītājgovīm piešķirtas trīs atšķirīgas atbalsta summas – Ls 110, Ls 74 un Ls 36.

Kazkopības nozarē par pakalpojumu sniegšanu būs Ls 42 liels vienreizējs maksājums, bet zirgkopības nozarē Ls 135.

Aitkopības nozarē, ja ganāmpulkā 2012. gada 1. jūlijā būs vairāk nekā 29 vaislas aitu mātes – vienreizējs 
Ls 56 liels atbalsts būs šķirnes saimniecībā esošas vaislas aitu mātes ģenētiskās kvalitātes noteikšanai, bet Ls 23 liels atbalsts – par pārraudzības ganāmpulkā esošas vaislas aitu mātes produktivitātes izvērtēšanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+