×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Kādus darbus un ierosmes sagaidāt no šovasar ievēlamā Valsts prezidenta? (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja: “Latvijas valsts attīstībai un izaug­smei nepieciešama vienlīdzīga visu Latvijas reģionu, visas valsts teritorijas attīstība, nepieciešamas vienlīdzīgas iespējas ikvienam Latvijas iedzīvotājam, neatkarīgi no tā, kurā valsts reģionā viņš dzīvo, strādā vai mācās. Latvija nav liela valsts, arī iedzīvotāju skaits valstī nav liels. Mēs visi kopā – mūsu Latvijas cilvēki – varam izdarīt daudz, un Valsts prezidents var ietekmēt, lai kopējai attīstībai būtu svarīgs katrs Latvijas nostūris. Uzskatu, ka vienādi valstī jāsadala ražotnes un investīcijas. Ir jābūt svarīgai ne tikai Rīgai. Tagad cilvēki no reģioniem dodas uz galvaspilsētu, jo tieši Rīgā ir koncentrēti lielie ražošanas uzņēmumi un lielās iestādes. Lai valsts attīstītos vienmērīgi, arī reģionos jābūt ražotnēm, uzņēmumiem. Beidzot pienācis laiks cilvēku plūsmu pagriezt pretējā virzienā. Nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst, ka svarīga Valsts prezidenta funkcija ir pārstāvēt valsti ne tikai Eiropas, bet visas pasaules mērogā. Tautai ir tiesības sagaidīt, ka šī iespēja patiešām tiek izmantota. Tātad no prezidenta sagaidu lielāku ietekmi gan iekšpolitikā, gan ārpolitikā. Bet reizē augsim arī paši.”

 

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Prezidentam jābūt patstāvīgam gan sava darba programmas izstrādāšanā uz četru gadu pilnvaru laiku, gan valstij svarīgu lēmumu pieņemšanā. Valsts galva ir tā spēcīgā figūra, kurai ir visas iespējas līdzsvarot parlamenta un valdības darbu. Līdz šim kaut kā trūkst, kaut kur ir kļūda. Nevar nepamanīt, ka nereti valdība vada parlamentu, tas, protams, ir nepareizi. Prezidenta neatkarība ļauj piedāvāt likumdošanas iniciatīvas, taču šī iespēja tiktu izmantota labāk, ja viņam būtu plašākas pilnvaras. Uzskatu, ka prezidentam nākamā termiņa laikā jāpierāda tautai, ka arī tagadējos apstākļos var piedāvāt kaut ko jaunu. Katrā ziņā viņa ietekmei jābūt lielākai valstij nozīmīgās lietās. Pēdējā laikā daudz tiek runāts par tautas vēlētu prezidentu. Sākumā vajadzētu tikt skaidrībā par tautas vēlēta prezidenta funkcijām. Jauninājumam tikai tad būs jēga, ja prezidentam būs noteiktas lielākas pilnvaras. Savukārt tautas loma prezidenta izvēlē attaisnosies tikai tad, ja valsts pirmā persona spēs pārkārtot valsts sistēmu, lai jūtamāka kļūtu saimnieciskā attīstība un celtos dzīves līmenis. Taču te jābūt ļoti uzmanīgiem – ja vienam cilvēkam ir lielākas pilnvaras, lielākas arī iespējas kaut kur kļūdīties.”

 

Indra Rassa, Saldus novada domes priekšsēdētāja: “Vispirms ceru, ka par prezidentu ievēlēs izcilu personību, tādu cilvēku, ko tauta mīl un ciena, augstu vērtē. Lai beidzot iedzīvotājiem būtu pamats lepoties ar savu prezidentu. Par darbiem teikšu īsi – tiem jābūt tādiem, lai beidzot izveidotu patiešām tiesisku valsti. Mēs visi esam noguruši, reizēm nolaižas rokas, bet kaut kad taču ir jābūt kārtībai. Prezidentam ir pietiekami lielas iespējas nākt ar savām ierosmēm, tās jāizmanto biežāk. Jā, zinu, ka viegli nav, bet nav arī neiespējami. Jādomā par valsti kopumā, nevis tikai par Rīgu un lielajām pilsētām.”

 

Jānis Zuments, Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs: “No prezidenta gaidu tādus darbus, kas uzlabotu iedzīvotāju stāvokli, lai viņiem nevajadzētu pamest valsti vai saskriet Rīgā. Latvijas valsts pamats ir lauki, tāpēc prezidenta darbiem un ierosmēm vispirms jābūt lauku uzņēmēju, skolotāju, kultūras darbinieku atbalstam, kā arī ēnu ekonomikas un korupcijas mazināšanai. Prezidentam jārāda priekšzīme ministriem un jāveicina vienota nostāja ārpolitikā un aizsardzībā. Mūsu prezidentam noteikti jābūt labākam kontaktam ar citu valstu prezidentiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Skaidru viziju par Latvijas n’akotni un iniciat’ivu t’as ‘isreno’san’a.

  2. ko var gaidit no mafijas ieveleta prezidenta….ne tautas velets…..

  3. Nedrīkst jautāt uz ielas – vai čaļi sen nav sisti, kā arī nedrīkst jaukt Turkmenistānu ar Tadžikistānu…

  4. prezidentam jābūt ar savu viedokli stingru mugurkaulu un redzējumu par valsts attīstību,prezidentam jāuzvedas tā lai vinu varetu cienīt un lepoties ka mums tāds ir pašlaik to es nevarētu teikt.

  5. un neviena politika neieliks smadzenes, labi ceļi arī nē. Ceļi priekš mums visiem bijuši vienādi, rezultāts dažāds

  6. ................... Atbildēt

    dodas gan, jo izrādās, kalps bez saimnieka zemi kopt neprot

Draugiem Facebook Twitter Google+