×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Lielam darba stāžam prasa lielāku indeksu (13)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) plāno tuvākajā laikā Saeimā iesniegt priekšlikumu, kurā paredzēts pensiju indeksāciju palielinātā apmērā piešķirt cilvēkiem ar darba stāžu virs 30 gadiem.

Kā norādīja LPF vadītājs un Saeimas deputāts Andris Siliņš (ZZS), šādu priekšlikumu atbalsta arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS), ar kuru šonedēļ tikās federācijas pārstāvji. LPF plāno pensionāriem svarīgos jautājumus daudz nopietnāk pārrunāt ar partiju “Vienotība”, ar kuru varētu noslēgt arī sadarbības memorandu, tāpat ar vairākām citām Saeimā pārstāvētajām partijām.

LPF valde arī pieņēma paziņojumu, kurā aicina valdību “runāt atklāti” par valsts finanšu situāciju un to, kāpēc neizdodas risināt senioriem svarīgos jautājumus, un skaidrot, kāpēc plānotais budžets ir “nesaudzīgs pret vecāko paaudzi”. Paziņojumā teikts, ka LPF jau sen satrauc arvien pieaugošā lielākās daļas vecuma pensionāru grimšana nabadzībā. 2012. gadā vidējā vecuma pensija bija 37,15% no strādājošo vidējās algas, bet šā gada pirmajā pusē šī attiecība bija vairs tikai 33,42%. Arī Latvijas ikgadējā Sociālajā ziņojumā par laika periodu no 2014. gada 1. jūlija līdz šā gada 15. aprīlim norādīts, ka nabadzības risks Latvijā pašlaik viskrasāk pieaug vecuma grupā senioriem virs 65 gadiem un īpaši tiem, kas dzīvo vieni.

Iepazīstoties ar informāciju par 2016. gada valsts budžetu, LPF valde secinājusi: vecuma pensionāri nākamajā gadā tiks padarīti vēl nabadzīgāki, neskatoties uz LPF atbalstītām pensionāru prasībām par pensiju indeksāciju jau 2015. gada 1. oktobrī veikt ar paaugstinātu algu iemaksu indeksu, par ko Saeimai ir iesniegti ap 70 000 atbalstītāju parakstu. Federācija ir sašutusi arī par to, ka, veidojot budžetu, nav ņemtas vērā citas pensionāru iepriekšējos gados izvirzītās prasības – par pensiju neapliekamo minimumu, piemaksām pie pensijām un citiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Korektāk būtu salīdzinat videjo pensiju ar minimālo algu,jo videjā pensija arvien vairāk atpaliek pat no minimālās algas,kas ir diskusiju cienīga problēma.

 2. Lai atceļ Viņķeles likumu -par piemaksu likvidāciju par darba stāža gadiem t.s. nepareizajā valstī .
  Un tad arī tiem pensionāriem , kam piešķirta pensija ar samazinātu indeksu situācija krietni uzlabotos.

 3. visiem nesanāk deputātiem vispirms jāpaaugstina algas

 4. Vai tiešām Siliņa kungs saeimā beidzot atpūties ? Vai tiešām sāks domāt par pensionāriem ? Vairs jau negribējās ticēt , ka kāds varētu domāt par pensionāriem un viņu darba stāžu ! Deputātiem ir svarīgākas
  lietas – bēgļu jautājumi , aizsardzība [vairāk sava] ,kā ar nākamo gadu palielināt deputātu algu un tā tālāk,Pensionāriem būšot indeksācija 1.oktobrī -šodien ir 19. septembris – sola pielikt ap 4 euro [izsmiekls] . Te pēkšņi šodien L P F priekšsēdētājs A. Siliņš paceļ jautājumu par darba stāžu virs 30 .gadiem . Ja vairāku gadu garumā nekas nav domāts ,vai tagad to var atrisināt 11.dienu laikā ? Murgs ! ! !

  • Laikam pašam pensionāru vadonim no tā atlektu kāds labums. Tādēļ arī tā sarosījies. Laiki arī ir nemierīgi-ja valdība krīt, ārkārtas vēlēšanas… Visādi var gadīties .

 5. Atbalstu, pensiju indeksāciju palielinātā apmērā piešķirt cilvēkiem ar darba stāžu virs 30 gadiem.Tas būtu godīgi pret godīgiem darba rūķiem.Arī piemaksām pie pensijas par darbu līdz 1996.g. jābūt,jo mēs taču strādājam….Pensijām neapliekamo minimumu jāceļ līdz minimālai algai,bet nekas jau nenotiks uz labu,jo valdība nedzird,neredz tautu un pensionārus.Viņi rūpējas par bēgļiem labāk kā par Latvijas iedzīvotājiem.Es par valdībā esošām nodevēju partijām atsakos balsot.Vienreiz jāliek punkts.

  • Virs 30 ? Pensiju piešķir no 15 gadu stāža, tad pareizi būs viens koeficents , par 30 reiz 2, par 45 reiz 3 utt.

  • Virs 30 ? Pensiju piešķir no 15 gadu stāža, tad pareizi būs viens indekss , par 30 reiz 2, par 45 reiz 3 utt.

  • Jau sen bija laiks pielikt punktu! Pat tagad Seima nekaunas sev atkal celt atalgojumu.
   VAI ŠĀDI LIEKĒŽI, KAS PAVALSTNIEKU LABĀ PAT SOLI NESPĒJ PASPERT, MUMS IR VISPĀR VAJADZĪGI?
   NEVIENU JAUTĀJUMU NERISINA SAVAS VALSTS IEDZĪVOTĀJU LABĀ, TIKAI SAVĀM KABATĀM. TAS VĒL AIZVIEN TURPINĀS.
   TAD BEIDZOT, TAUTA, BŪSIM TIK GUDRI, IZBEIGSIM ŠO BAROTŅU ” BRĪVPRĀTĪGU” APMAKSĀŠANU!!
   PENSIONĀRIEM PAT NO PENSIJAS VĒL JĀMAKSĀ NODOKĻI. VAI ŠEIT NAV CILVĒKTIESĪBU PĀRKĀPUMS PAR KO JĀLŪDZ EIROPAS TIESAS KĀRTĒJAIS LĒMUMS?

 6. Bet vai nav smieklīgi,ka pensionāri no savām jau tā mazajām pensijām maksā ienākumu nodokli mūsu ” bagātajai valstij”?

  • pensijas kapitālā tiek iekļauta tikai piektā daļa no sociālā nodokļa jeb sociālās iemaksas, kura , saņemot pensiju , tiek vēl aplikta ar ienākuma nodokli un varbūt kādam par to nāk smiekli

   • Man ir 41 gads darba stāžs, esošo pensiju nopelnīju nostrādājot 9 gadus virs pensijas vecuma, lai pensija būtu lielāka, kā bija aprēķināta, jo toreiz rēķināja tikai par nostrādātajiem gadiem, izpeļņa netika ņemta vērā.
    Nopelnīju arī, jo godīgi maksāju nodokļus no algas. Nu, un rezultātā dabūju maksāt nodokli no pensijas, kā rezultātā pensija samazinājās, kāda jēga bija strādāt, ja neko neieguvu, bet tikai zaudēju, kur ir taisnīgums? Toties tiem, kas saņem tūkstošus algā no valsts kabatas, sociālo nodokli maksā tikai no ierobežotas summas, ne no visas. Mūsu valdība rūpējas tikai pati par sevi, bet uz mazo pensiju rēķina, jo vairāk atņem mums, jo vairāk saņem paši. Jātaisa “revolūcija”, ko mums darīt?

   • Par nodokļiem.Man nenāk smiekli par to, ka pensionāri no savām pensijām maksā nodokļus.Es domāju,kašie cilvēki jau ar savu darbu jau diezgan ir maksājuši,lai vecumdienās saņemtu nopelnīto.

Draugiem Facebook Twitter Google+