×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Lielās dienas tradīcijas Brīvdabas muzejā kopā ar folkloras kopu “Skandinieki”

Foto - LETAFoto - LETA

Svētdien, 17.martā, no plkst.12.00 līdz 16.00 Brīvdabas muzejs aicina uz pavasara atnākšanas svētkiem – Lielo dienu – kopā ar folkloras kopu “Skandinieki”.

Muzejā pavasara atnākšanas svētkus – Lielo dienu – svinēsim Gadatirgus laukumā. Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, kā arī vērot un piedalīties putnu būrīšu darināšanā. Interesentiem būs iespēja darboties ar mālu, veidojot svilpauniekus, bet mazākos apmeklētājus Lībiešu mājās gaidīs radošā darbnīca.
No plkst.13.00 līdz plkst.15.00 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās folkloras kopa “Skandinieki”. Skandinieku vadībā veiksim dažādus rituālus, gavilēsim putnu kalnā, iesvētīsim un pušķosim šūpoles, apdziedāsimies, iesim rotaļās un spēlēsim spēles, kā arī sacentīsimies. Apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.
Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10.00 līdz 17.00. Ieejas biļešu cenas muzejā ziemas sezonā (01.11 – 30.04) 1,50 LVL pieaugušajiem, 1 LVL studentiem un pensionāriem, 0,50 LVL skolēniem, 3 LVL ģimenes biļete ( 2 pieaugušie un 2- 4 skolas vecuma bērni vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas. Ziemas sezonā darbojas bezmaksas stāvvieta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+