×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Lielās intereses dēļ varēs apmeklēt arī uzveduma “Lec, saulīte!” ģenerālmēģinājumu

Reiņa Suhanova vizualizācijaReiņa Suhanova vizualizācija

Lielās intereses dēļ sākta biļešu tirgošana arī uz deju uzveduma “Lec, saulīte!” ģenerālmēģinājumu, kas piektdien, 20. jūnijā, plkst. 22 risināsies Mežaparka Lielajā estrādē, informē nodibinājums Rīga 2014.

Vērienīgajā uzvedumā saulgriežu stāstu izdejos vairāki tūkstoši dejotāju no Rīgas un Latvijas labākajiem deju kolektīviem, uzvedumā piedalīsies kori, solisti, “Lec, saulīte!” orķestris un folkloras kopa “Auļi”. Deju uzvedums būs skatāms pasākuma “Rīga 2014 saulgrieži” ietvaros, kas būs Rīgas, kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada saulgriežu kulminācijas pasākums.

Deju uzveduma “Lec, saulīte!” stāsta galvenā varone ir meitene, kas nonāk ar rituāliem, tradīcijām un dabas spēkiem saistītos svētkos. Uzvedumā caur meitenes tēlu tiks atklātas divas tematiskās līnijas – tradīcija un mīlestība.

Aplīgošana, vainagu pīšana, māju un lopu pušķošana, ugunskuru kuršana, pirtī iešana, auglības skrējiens, buršanās, papardes zieda meklēšana un vēl citas tradīcijas apvij gada visīsāko nakti. Saulgrieži ir apliecinājums nācijas vitalitātei, savu pirmsākumu un sakņu apzināšanai – tieši tāpēc uzveduma pamatā ir stāsts, kuru dzirdot, redzot un izdzīvojot ikviens uz brīdi nonāks gaismas daudzināšanas un tautas vitālo svētku rituālu pasaulē.

“Šī ir unikāla iespēja starp Dziesmu svētku gadiem pulcēt kopā labākos Latvijas dejotājus vērienīgam deju uzvedumam. Kopā ar dejotājiem un radošo grupu mēs esam strādājuši vairākus gadus, un šobrīd man šķiet, ka rezultāts būs pārsteidzošs un neparasts. Uzvedums ir unikāls no vēl viena aspekta – “Lec, saulīte!” notiks saulgriežu naktī un ceru, ka spēsim radīt maģisku un neatkārtojamu sajūtu, ko varēs izbaudīt ikviens apmeklētājs,” saka uzveduma mākslinieciskais vadītājs, Deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis.

Mežaparka Lielās estrādes skatītāju laukums tiks pārvērsts par Jāņu kalnu, bet skatītāji izvietosies neparasti – Dziesmu svētku kopkora vietās. Uzvedumā skanēs īpaši šim nolūkam radīta mūzika. Uzveduma radošo grupu veido mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis, režisors Elmārs Seņkovs, komponists Raimonds Tiguls, scenārija un tekstu autore Rasa Bugavičute, deju horeogrāfi Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, Agris Daņiļevičs, scenogrāfs Reinis Suhanovs, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa.

Biļešu cena uz ģenerālmēģinājumu – 10 eiro, biļetes uz ģenerālmēģinājumu, tāpat kā uz uzvedumiem 21. un 22.jūnijā pieejamas “Biļešu Serviss” kasēs un kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+