×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Lielās lietavas Latvijā: Slēgti ceļi, pārplūdušas upes un ielas (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Automašīnas stipra lietus laikā.

Plūdu radīto izskalojumu dēļ transportlīdzekļu satiksmei slēgts autoceļš Zaube – Taurupe, liecina uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” informācija.

Izskalojums radies ceļa astotajā kilometrā. Apbraucamais ceļš ir Zaube – Ķeipene – Taurupe.

Otrdien “Latvijas Valsts ceļi” vēstīja, ka plūdu dēļ ierobežota satiksme pa ceļu Taurupe – Vecbebri.

Lielo lietavu dēļ turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās daudzās Latvijas upēs, straujākais kāpums vērojams Zemgales un Vidzemes upēs. Vietām applūdušas palienes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ogres upes līmenis sasniedzis augstāko atzīmi kopš 2013.gada pavasara. Pēdējo dienu laikā Lielpeču novērojumu stacijā ūdens līmenis kāpis par vairāk nekā diviem metriem, un tas turpina celties.

Arī Mazajā Juglā ūdens pakāpies līdz augstākajai atzīmei kopš 2013.gada paliem. Kopš lietavu sākuma ūdens līmenis Stariņos cēlies par aptuveni diviem metriem.

Lielajā Juglā ūdens līmenis kāpis par vairāk nekā trim metriem, taču pirms nepilniem diviem mēnešiem šeit bija vēl lielāki lietus uzplūdi. Augusta beigās spēcīgas lietusgāzes izraisīja plūdus daudzviet Vidzemes rietumu daļā.

Aiviekstē un Pededzē ūdens cēlies par vairāk nekā metru, Gaujā ūdens līmenis paaugstinās lēnāk. Amatā pie Melturiem ūdens līmenis sasniedzis 132 centimetru atzīmi, kas nozīmē, ka upe ir laivojama.

Zemgales upē Bērzē, kas ietek Lielupes pietekā Svētē, ūdens līmenis cēlies par aptuveni 2,5 metriem, sasniedzot šā gada sākumā reģistrēto atzīmi. Lietus uzplūdi vērojami visās Zemgales upēs, bet ūdens līmeņa kāpums Lielupē pagaidām nav pārsniedzis pusmetru.

Arī dažās Kurzemes upēs ūdens līmenis cēlies par vairāk nekā metru. Kurzemē nav lijis tik daudz kā Zemgalē un Vidzemē, tuvākajās dienās Kurzemes upēs gaidāma ūdens līmeņa pazemināšanās.

Savukārt Latgalē, izņemot reģiona ziemeļus, iepriekšējās dienās nav stipri lijis, tādēļ ūdens līmenis šeit ir stabils. Trešdienas lietus ietekmē Latgales upēs gaidāms neliels ūdens līmeņa kāpums.

Daugavā ūdens līmenis nav cēlies, jo Krievijā un Baltkrievijā līdz šim bijis sauss laiks.

Glābēji otrdien un naktī turpināja atsūknēt lietus ūdeni Jelgavā, Raiņa ielas posmā, aģentūru BNS informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Iela applūdusi apmēram 200 metru garumā.

Savukārt situācija Ogrē apsekota otrdien. Pureņu ielā konstatēts, ka ūdens līmenis sasniedz 10 – 20 centimetrus. Cilvēki no evakuācijas otrdien atteikušies. Vietējais portāls vēsta, ka, turpinoties lietavām, Ogres novada pašvaldība steidzamības kārtā uzsākusi Urgas upītes tīrīšanu, padziļinot tās gultni un likvidējot apjomīgos aizaugumus.

Trešdienas rītā spēcīgi līst daudzviet Vidzemē, Sēlijā un Latgalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Sinoptiķi prognozē, ka tuvākajās dienās Latvijā nav gaidāmi stipri nokrišņi. Vairāk līs svētdien un nākamnedēļ, bet netiek prognozēti tik lieli nokrišņi kā pēdējās dienās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Manuprāt netiek pieminēts izejas LĪMENIS – visās upēs līdz šīm lietavām bijis pazemināts līmenis. Dažās upēs pat dramatiski ilgstoši zem nosacītās nulles. Tas nozīmē ka relatīva pāris metru pacelšanās tikai noliek upi, kanālu, normas robežās.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.4
Alūksne +10.3
Daugavpils +11.9
Saldus +10.6
Liepāja +13.9
Jelgava +9.5
Ventspils +14.4
Limbaži +10
Madona +9.8
Rēzekne +9.2
+18
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+