×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

Lielās mūzikas balvas nominanti un ieguvēji koncertēs Liepājā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Jau rītvakar Liepājā gaidāms šā gada Lielās mūzikas balvas nominants klarnetists Egīls Šēfers kopā ar 2009. gada mūzikas balva laureātu čellistu Ēriku Kiršfeldu un Liepājas Pianisma zvaigžņu festivālā jau iepazīto pianistu Tomu Ostrovski. Visi trīs lieliskie mākslinieki sevi nosaukuši par „Amber cost trio” un uzstāsies cikla „Iededz gaismu” koncertā „Bēthovens, Brāmss un latvieši” Promenade Hotel Hika zālē plkst. 18.00.

Lielās mūzikas balvas nominants Egīls Šēfers pazīstams kā prasmīgs un gudrs mūziķis. mākslas bakalaura grādu ieguvis Latvijas Mūzikas akadēmijā, savukārt maģistra grādu mūzikā Indianapolisā ASV. Uzvarējis konkursos uz klarnetista vietu Evansvilas filharmonijas orķestrī ASV un solo klarnetista vietu Edenses simfoniskajā orķestrī Dānijā, apguvis klasiskās klarnetes spēli Indiānas universitātes Senās mūzikas institūtā. 2003. gadā E. Šēferam piešķirts Dalasas pilsētas Goda pilsoņa nosaukums. Patlaban Egīls Šēfers ir brīvmākslinieks – spēlē īpaši izvēlētos projektos un regulāri muzicē Dānijā mītošajā pūšaminstrumemtu kvintetā Carion, kam vērā ņemama starptautiska karjera.
Nu jau par liepājnieku kļuvušais Ēriks Kiršfelds šobrīd ir viens no labākajiem Latvijas čellistiem. Instrumenta spēli apguvis sākumā Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Dzidras Račevskas, vēlāk Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Māra Villeruša un profesores Eleonoras Testeļecas. Papildinājis zināšanas un iemaņas Bāzeles Mūzikas akadēmijā pie profesora Ivana Monigeti. E. Kiršfelds Ir Baltijas kamerorķestra Kremerata Baltica solists un čellu grupas koncertmeistars kopš orķestra dibināšanas. Bieži uzstājas dažādos kameransambļos. Veicis ieskaņojumus Latvijas Radio. Jau vairākas sezonas Ēriks Kiršfelds ir Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) čellu grupas koncertmeistars un solists. Par izcilu darbu ansamblī 2009.gadā Ēriks Kiršfelds ir ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu.
Trešais koncerta dalībnieks Toms Ostrovskis klavierspēli sācis mācīties 6 gadu vecumā, iestājoties Em. Dārziņa mūzikas skolā. Līdz 1998. gadam, mācoties pie pasniedzējas Anitas Pāžes, aktīvi piedalījies pianistu konkursos un festivālos visā pasaulē. Studējis J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Gildhollas Mūzikas un drāmas skolas maģistrantūrā un Londonas Pilsētas Universitātē / Gildhollas Mūzikas un drāmas skolas doktorantūrā. Profesionālo meistarību cēlis meistarkursos Anglijā, Portugālē un Francijā pie pasaulē izciliem pianistiem un pedagogiem. Tas ļāvis Ostrovskim uzvarēt un gūt godalgas daudzos prestižos konkursos visā pasaulē.
Būdams Eiropas Klavieru Skolotāju asociācijas Latvijas nodaļas biedrs, ar koncertiem piedalījies festivālos un konferencēs Tromso (Norvēģijā) un Nikosijā (Kiprā). Piedalījies 2000. gada Liepājas Pianisma Zvaigžņu festivālā. Muzicējis kopā ar orķestri Rīgas kamermūziķi, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu orķestri. Veicis vairākus ierakstus Latvijas Radio fondā. Aktīvi darbojas arī kamermūzikā. Studentiem pasniedzis klavierstundas ‘North London Music Centre’.
Kā iepriekš ziņots, koncertā tiks atskaņoti Bēthovena, Brāmsa, Plakida un Ratnieces darbi, kuros centrālo vietu ieņem Bēthovena atklātais, slavinātais un daudzinātais instruments Klarnete.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+