×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. novembris, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Lielās pretstāves vaibsti (15)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pirms 11 gadiem gleznainajā Valdajā, kur sākas latvju likteņupe Daugava, krieviski – Zapadnaja Dvina, pēc Putina ierosmes tika nodibināts “Valdajas klubs” – šādā, kā tagad mēdz teikt, formātā notiek ikgadējas formāli starptautiskas apspriedes, kur toni, protams, nosaka Krievija. Ik reizi citā vietā. Kārtējais, 12. “Valdajas kluba” saiets notika oktobra beigās Sočos kūrvietā “Krasnaja Poļana”, un pasākuma nagla, protams, bija Krievijas prezidenta Vladimira Putina runa. Foruma dalībnieku vidū līdzās ārvalstu un pašmāju dažādu nozaru ekspertiem bija divas odiozas personas – monarhiste, žultaina Baltijas nīdēja Natālija Naročņicka un impēriskais staļinists Aleksandrs Prohanovs.

Putina runa bija pro­grammatiska un kaujinieciska. Zīmīgi, ka Putins devās uz estrādi Irānas medžlisa (parlamenta) priekšsēža Ali Laridžani pavadībā. Un te, lūk, ir Krievijas prezidenta galvenā tēze, putinisma kvintesence: “Krievijas pasaules uzskata centrā ir priekšstats par labo un ļauno, par augstākiem spēkiem, dievišķais (!) princips. Rietumnieciskās domāšanas pamatā ir intereses, pragmatisms, kas balstās uz alkatību.” Dievišķais princips! Augstākie spēki! Un šim eksčekistam un ateistam vēl pietiek nekaunības Amerikai pārmest mesiānismu, izredzētību…

Krievija un Ukraina ir brālīgas valstis, pasvītroja Putins, “bet savstarpējās attiecības nevar balstīties uz tagadējo Kijevas amerikāņu marionešu marasmu”. Tālāk nāk ņurdoņa: “Amerikāņu spēlīte ar mērķi panākt politiskā režīma maiņu Krievijas Federācijā nav nekāds noslēpums aiz septiņiem zieģeļiem, un mūsu vadība lieliski informēta par to, kurš, kas, cik un no kā saņem resursus Krievijas Federācijā, kas ir tie, kuru vēlme ir vardarbīga varas maiņa. Krievija gatava jebkuram Savienoto Valstu mēģinājumam sašūpot (!) situāciju valsts iekšienē.”

Vērts pieminēt “pozitīvu starptautisku līgumu” piemērus, kurus nosauca Putins: 1815. gada Vīnes miera līgums (Krievijas, Austrijas, Prūsijas u. c. “svēto alianse”) un 1945. gada Jaltas konferences lēmumi.

Un te ir Putina patētiskās simfonijas beigu akords: “Vēl pirms 50 gadiem Ļeņingradas ielas mani iemācīja – ja kautiņš neizbēgams, sit pirmais!” Šo Ļeņingradas pašpuiku pagalmos gūto atziņu, šķiet, pareizi sapratis amerikāņu izlūkdienests. “New York Times” rakstā skaidri pateikts, ka Krievija, izmantojot īpašus kuģus un ierīces, ir spējīga pārgriezt fiberoptiskos kabeļus, kas atrodas Atlantijas okeāna dzelmē un nodrošina tīmekļa sakarus gandrīz visai pasaulei, tādējādi paralizējot gan Ameriku, gan Eiropu, jo mūsdienās bez tīmekļa nevar funkcionēt nedz ekonomika, nedz pārvalde.

Vārdu sakot, lielā pretstāve turpinās, un vismaz Vašingtonā to labi apzinās. Šajā sakarā, manuprāt, pozitīvi vērtējama ASV valsts sekretāra Džona Kerija Centrālāzijas vizīte: no 28. oktobra līdz 3. novembrim viņš apmeklēja šī stratēģiski svarīgā reģiona “pēcpadomju” valstis – Kirgizstānu, Uzbekistānu, Kazahstānu, Tadžikistānu un Turkmenistānu.

Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā Kerijs piedalījās Centrālāzijas Amerikāņu universitātes jaunā korpusa un ASV vēstniecības jaunās kancelejas atklāšanā. Uzbekistānas pērlē Samarkandā viņš apspriedās ar visu piecu minēto valstu ārlietu ministriem.

Acīmredzot ASV nevēlas, lai Krievija uzskatītu “pēcpadomju” Centrālāziju par savu ekskluzīvo ietekmes sfēru.

(Raksts publicēts avīzē 
”Laiks”/”Brīvā Latvija”)

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. … Teiksu velreiz: Frank Gordon, ja Tu megini ko teikt sakarigu vai draudosu par saistibam starp Baltiju un Kremla pedejam izricibam, tad saki to atklati, ka tas viss ir savienots …. un neatstaj gaisa karajosos makaronus … !

  … Vai Tu esi negants, naida celoss un viltigs lapsa, vai tikai politisks diletants … vai ari diletants rakstisanas maksla … jo starp musu liktenupes ,Daugavas, izcelsmi Valdaju un Baltijas nidejas Natalijas Narocnikas un parejam lietam … parastam cilvekam ir gruti saredzet kadu tiesu saistibu !

  … Ja, latvieti var un drikst satracinat … tad tas ir panakts … vienadi piesaucot Jaltu un parejas negelibas kas ir vesturiski notikusas un notiek sodien ap mums … !

 2. Ar to ir par maz,ka jāsit pirmajam.Jāpaspēj izvērtēt arī spēku samērs.Nelabvēlīga balansa gadījumā,tevi piedauzīs,arī ja tu paspēsi uzbrukt pirmais.Tā kā amerikāņi 2014.gada 1.martā izsludināja pret Krieviju vērstu”stratēģisko ierobežošanu”un vienlaicīgi ierobežo arī ķīnu,tad diez vai spēku līdzsvars ir par labu Putinam.Neaizmirsīsim islamistus,kā arī Krievijas sociālo struktūru.

  • Ādolfs negaidīja kamēr Krievija viņam sitīs nāvējoši. Viņš sita pirmais. Un gandrīz ar šo negaidīto sitienu uzvarēja. Pievīla viņa paša augstprātība un muļķība. Putinu pievils tas,ka viņš nezina pa ko sist un tas,ka kautiņu laiks pasaulē ir beidzies.

 3. Politiskā režīma maiņa Krievijas Federācijā ir absolūti nepieciešama lai pasaule varētu dzīvot mierā un lai krievu atpalikusī sabiedrība spētu attīstīties.

  • Neaizmirsti ka Krievijas Federācijai pēc režīma maiņas vēl būs jāatbild par iepriekšējo režīmu sastrādāto- Baltijas, Dienvidosetijas , Krimas ,Doņeckas okupāciju,Ukrainas dabas bagātību un mantas izlaupīšanu, MH-17 notriekšanu.

  • cik garš, tik plats Atbildēt

   Nomainīs režīmu – pederasti pārņems pilnībā pasaules valdīšanu.
   Neredzu ieguvumu !
   Pūķi pagaidām valdit kā nebūt var.
   Nāks laiks,nāks padoms?

 4. putin, tas ir tikai laika jautājums…

 5. Toties latvietim iemācīts – ja sit pa vienu ausi pagriezt sitienam otru ausi.Lai to paturētu spēkā Latvijas pārvaldītāji ,,Dvēseļu putenim,, domāto naudu novirzīs bēgļu vajadzībām.

 6. Kā jau šahā gājienu variantu ir daudz. Viens no Putina gājienu variantiem, ka visās Eiropas problēmu radītājiem ir Amerikas ebreju darbība, gan Ukrainā, gan Sīrijā. Putins cer uz vāciešu mantkārību, pieradinot pie vieglas naudas, nogriežot krānu, panākt piekāpību Eiropas drošības jautājumos.

  • Man neviens nevar no preses, satiktiem varas vīriem nespēj atbildēt, ko Dombrovskis un Zatlers PRIVĀTI DIVAS REIZES MEKLĒJA Amerikā pie Sarosa, kurš ir persona non grata Francijā un Lielbritānijā! Mūsu sabiedrotajiem! Klusēšana. Tas liek man domāt un rakstīt par sazvērestību, jo Dombrovskis ir saistīts ar miljardu lielām Eiropas savienības naudām. Sazvērniieciski domāju- aizies daži desmiti miljoni un neviens pat nemanīs……?????!!!!!

 7. Komiski skan Krievijas reklāmas rullītī dažadu tautību teiciens== ja rossijan!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+