×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Lielās stipendijas ārzemniekiem tomēr būs

Pagājušajā nedēļā valdība apstiprināja noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā stipendijas no Latvijas valsts varēs saņemt citu valstu iedzīvotāji.

 

Rudenī jau rakstīju, ka Izglītības un zinātnes ministrija sagatavojusi noteikumu projektu, kas paredz, ka ārzemju studenti no Latvijas valsts varēs saņemt vismaz 350 latus ik mēnesi, kamēr vietējie studenti saņem tikai 70 latus mēnesī. Turklāt vietējo studentu stipendijām piešķirtais finansējums ir tik niecīgs, ka naudas pietiek tikai vislabāko studentu atbalstam. Jāpiebilst, ka doktorantūras studenti no ārzemēm saņems vismaz 470 latus mēnesī.

Septembra beigās izglītības un zinātnes ministra amata kandidāts Roberts Ķīlis teica, ka tik dāsnas stipendijas izskatās pēc ārzemju studentu iepirkšanas. Proti, Latvijas augstskolas tādējādi piesaistīs ārzemniekus nevis ar studiju kvalitāti, bet ar dāsnajām stipendijām. R. Ķīlis solīja: ja kļūs par ministru, apturēs šādu noteikumu virzību. To, ka noteikumi tomēr pieņemti, ministrs tagad skaidro šādi: “Stipendiju apjomus nosaka starpvalstu vienošanās un starpvalstu līgumi. Šie jautājumi jāatrisina ilgtermiņā, jo situācija nav adekvāta. Taču šobrīd mums nav iespēju lemt citādi, jo šie stipendiju apmēri ir atrunāti līgumos.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+