×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Lielbritānijā apcietina cilvēktirgotājus, kuri vairāk nekā gadu turējuši gūstā latvieti (12)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Lielbritānijā apcietināta cilvēku grupa, kura turējusi ieslodzījumā kādu Latvijas pilsoni un piespiedusi viņu stāties viltus laulībā.

36 gadus vecā sieviete ieradās Lielbritānijā 2013. gada jūlijā, jo viņai bija apsolīts darbs. Tā vietā viņa tika ieslodzīta kāda pāra mājā un pēc tam nogādāta pie vīrieša, kurš vēlējās izvairīties no deportācijas, apprecot Eiropas Savienības pilsoni.

Latviete ieslodzījumā Mančestrā pavadīja gandrīz 14 mēnešus. Vienā no vietām, kur viņa tika turēta, sieviete bija ieslēgta šaurā bēniņu istabā, savukārt otras mājas logus aizsedza restes. Viņai nebija ļauts lietot telefonu vai iziet no mājas bez uzraudzības.

Sieviete izglābās, jo viņai izdevās iegūt daļēju savas atrašanās vietas adresi, noplēšot to no vēstules. Viņa to pavēstīja savai mātei Latvijā, kura meitas sniegto informāciju nodeva Interpolam.

Vīrietis, kurš turēja latvieti ieslodzījumā un piespieda viņu apprecēties, tika notiesāts par to, ka ar viltu vēlējās palikt Lielbritānijā. Viņam tika piespriests viens gads un astoņi mēneši cietumā. Arī laulību lieciniekam tika izvirzīta tāda pati apsūdzība. Viņam cietumā būs jāpavada deviņi mēneši.

Trīs cilvēku grupai, kura organizēja latvietes nokļūšanu Lielbritānijā un turēja viņu ieslēgtu, tika piespriesti cietumsodi no 2,6 gadiem līdz 2,8 gadiem par cilvēktirdzniecību.

Savu soda mēru vēl gaida vīrietis, kurš bija atbildīgs par latvietes pārvietošanu.

Tiesnesis norādīja, ka sieviete pārcietusi “šausmīgu pārdzīvojumu” un tikusi lietota kā prece, bet tajā pašā laikā izrādījusi lielu drosmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. PIEPRASIT SAAPJU NAUDU NO TAA MEESLA

 2. nav ko skrit pie curkam pakal laimei.ta vinai ari vajadzeja.vieglas dzives mekletaja.

 3. Kā diez viņa paziņoja adresi savai mātei, ja jau bija ieslēgta un nedrīkstēja lietot telefonu?

 4. Kas par mugu? Kāpēc tik mazs sods? Padomājiet cilvēki, ja jūsu bērnu nolaupītu, cik jūs dotu sodu?

 5. Tas pats, kas Sibīrijas ziemā mēli pielikt pie civja – rezultāts zināms, bet dara… Kur prāts?

 6. Helo ja pret manu sievu ta izrikotos es sakuma kartigi paspidzinatu un tad naves sodu uziktu bz zelsirdibas

 7. Ņirgāšanās,
  Viņus vajadzētu uz 10,gadiem notiesāt

 8. Nu sods ir neadekvāts!!! Vairāk kā gadu tur gūstā un sods 14 un 9 mēneši…

 9. Saprotu, ka var turēt gūstā… bet kā var apprecēties pret pašas gribu, to gan nesaprotu, jo šinī procesā taču ir iesaistīti varas pārstāvji, kur var meklēt palīdzību… neticu, ka tas liecinieks uz dzimtsarakstu nodaļu ieradās ar automātu bruņojies…

 10. Kārtējā ņirgāšanās par Latvijas pilsoni, noturēt cilvēku 14 mēnešus gūstā un tik mazs sods, labi , ka vispār ko piesprieda. Tādiem vismaz 10 gadus vajadzēja!

Draugiem Facebook Twitter Google+