×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
23. marts, 2018
Drukāt

Lielbritānija apjukusi par tālākiem “Breksita” soļiem (3)

AFP/LETAAFP/LETA

“Breksita” sarunas nav devušas nekādu rezultātu, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (V). Intervijā “Rietumu radio” viņš skaidroja, ka iemesls tam esot elementārs – ne Lielbritānijas sabiedrība, ne valdība īsti nezin, ko viņi grib.

“Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pārstāv mazākumvaldību, tātad viņai pat parlamentā nav vairākums balsu. Konservatīvie, kas vada šo valdību, paši plēšās. Ir daļa, kas saka, ka vispār nevajag atstāt Eiropas Savienību (ES), ir daļa, kas uzskata, ka vajag atstāt ES, bet saglabāt ciešas tirdzniecības attiecības, bet skaļākā daļa, kas ir mazākums, uzskata, ka ar ES jāsarauj visas esošās attiecības,” skaidroja deputāts.

“Viņi paši nezin, ko grib, tāpēc sarunas no viņu puses ir haotiskas,” teica Kariņš, norādot, ka “Eiropā gan valda vienprātība, ar ļoti elementāru domu – mums ir klubs, klubam ir likumi un kluba biedriem ir priekšrocības. Ja esi kluba biedrs, tev ir šīs priekšrocības, ja neesi, tad nav. Vai nu esi, vai neesi. Un, ja neesi, bet gribi biedroties ar klubu, tad ir jāmaksā, kā to dara Norvēģija un Šveice, par tiesībām tirgoties ar mums. To Lielbritānijai ir grūti pieņemt, jo tie, kas uzstāj uz “Breksitu”, ka Lielbritānija ir kāda pasaules impērija un starptautiski noteicēji. Jā, tur ir 65 miljoni iedzīvotāju un tas ir daudz, bet mūsu pusē ir vairāk nekā 500 miljoni.”

Kariņš pauda viedokli, ka “Breksita” rezultātā zaudētāji būtu visas iesaistītās puses un vēlamākais būtu rast kompromisu. “Pieredze rāda un saprāts saka, ka būtu jāatrod labs kompromiss šajā situācijā. Visiem ir pārāk daudz, ko zaudēt. Neviens nevarēja paredzēt, ka referendumā tiešām vairākums nobalsos par izstāšanos. Katrā ziņā, no Eiropas puses tiek ļoti aktīvi strādāts, aizkadrā tiek meklēti risinājumu varianti, jo “Breksits” skar pilnīgi visas jomas.”

Viņš uzsvēra, ka visas puses ir ieinteresētas uz mierīgu iznākumu. “Lielbritānijā ir kustība arī no Parlamenta puses, panākt ne tikai līguma konkretizēšanu, bet arī vēl vienu referendumu, kas nozīmē, ka pastāv arī teorētiska iespēja, ka Lielbritānija neizstājas no ES. “Es to nesagaidu, bet ir jāsaprot, ka “opera vēl nav beigusies, galvenā dziedātāja vēl nav iznākusi uz skatuves”,” atklāja Kariņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Joprojām Latvijā Atbildēt

  “Lielbritānija apjukusi par tālākiem “Breksita” soļiem”, un, tāpēc jau arī, lai kaut kā parādītu savu esamību, metas apmelot Krieviju.

 2. Izlasīju, nopūtos, tukš.
  Pats par sevi saprotams, ka jebkuram procesam ir savi atbalstītāji, vienaldzīgie un noliedzēji. Tik vien kā no teorijas.
  Bet vai tāpēc UK ir apjukusi par tālāko gaitu. Vai viņa ir paprasījusi taimautu, lai domātu, vai tomēr notiek pragmātisks darbs, kur tiek meklēti grūti risinājumi, vienošanās.
  Ieklausieties kā skan. Ir klubs, ir kluba biedri, kluba biedriem priekšrocības, pārējiem jāmaksā. Atsauc atmiņā kriminālos 90tos.
  Kur šajā stāstā vieta neatkarīgas valsts būtībai, saturam un jēgai.
  Kā tas klubs darbojas redzam. Piemēram. Robežas nevisai sargāsim, konflikta zonā demilitarizētas zonas neveidosim, lai civiliedzīvotāji paši strādā, sevi nodrošina, veido savu pārvaldi. Tā vietā welkom, līdz madam Merkel paziņo, ka islams ir vācijas būtiska sastāvdaļa. Līdz brīdim, še nauda un brauc atpakaļ. Nu un protams gribi negribi kluba Welkom kvota arī tev. Protams maksājums turkam, utt. Nu un finālā pašā klubā par šo jautājumu vienotības nav.
  Šamie gribēja kā traki uz UK. Dzīvojās pa Kalē džunģliem, līdz pat ar kriminālām metodēm mēģināja iekļūt valstī. UK pateica tā nebūs. Ir takš redzama atšķirība starp klubu un suverēnu valsti.
  Bet ja nu kāds grib tā savdabīgi priecāties, tad esat mierīgi. Jebkuras pārmaiņas nāk arī ar savu daļu zaudējumiem, izdevumiem un tas būs tik vien kā no teorijas, jeb no pašas dzīves. Gudras pārmaiņas nes arī ieguvumus.
  Ceru, ka man vēl būs iespēja ar skaidru prātu paskatīties uz Vāciju kāda viņa izskatīsies gadiem 35-40.

Draugiem Facebook Twitter Google+