×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Lielbritānija atsakās no ES prezidentūras 2017.gadā

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Lielbritānija atteikusies no Eiropas Savienības (ES) rotējošās prezidentūras, kuru tai bija jāuzņemas 2017.gada otrajā pusē, trešdien paziņojis britu premjeres birojs.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien telefonsarunā informēja par šo lēmumu Eiropadomes prezidentu Donaldu Tusku, norādot, ka viņas valdība “būs ļoti aizņemta, vienojoties par ES pamešanu”, atklāja Mejas preses pārstāve.

Lielbritānijas vēlētāji 23.jūnijā referendumā nobalsoja par izstāšanos no ES, un Lielbritānijas jaunajai valdībai tagad jāsāk oficiālas sarunas ar Briseli par savienības atstāšanu.

Mejas preses pārstāve skaidroja, ka saskaņā ar plānu Lielbritānijai ES rotējošā prezidentūra būtu jāpārņem 2017.gada jūlijā, bet premjere ierosinājusi no šī pienākuma atteikties, lai koncentrētos uz sarunām par bloka pamešanu.

“Premjerministre paskaidroja, ka mums būs rūpīgi jāsagatavojas sarunām (..), pirms iedarbināt [Lisabonas līguma] 50.pantu,” norādīja Mejas pārstāve.

“Donalds Tusks apliecināja premjerministrei, ka viņš palīdzēs šim procesam norisināties pēc iespējas gludāk,” viņa piebilda.

Tuska preses pārstāvis atklāja, ka vēl nav pieņemts lēmums, kas pārņems prezidentūru Lielbritānijas vietā, un vēstnieki nekavējoties sāks apspriest šo jautājumu.

Pašreiz ES rotējošo prezidentūru uzņēmusies Slovākija, kas to 2017.gada pirmajā pusē nodos Maltai. Tālāk bija jāseko Lielbritānijai un tad Igaunijai.

Viens no iespējamajiem risinājumiem varētu būt Maltas un Igaunijas termiņu pagarināšana par trim mēnešiem, lai nosegtu starplaiku, vai arī to uzticēt Beļģijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+