×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Lielbritānija: ES jācīnās pret patvēruma piešķiršanas sistēmas ļaunprātīgu izmantošanu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Eiropas Savienībai (ES) jāpaātrina ekonomisko imigrantu deportēšana un jāapkaro tās patvēruma piešķiršanas sistēmas ļaunprātīga izmantošana, ceturtdien paziņojusi Lielbritānijas iekšlietu ministre Terēza Meja.

ES tieslietu un iekšlietu ministri ceturtdien pulcējas uz sanāksmi Luksemburgā, lai pārrunātu migrācijas krīzes risinājumus.
Meja sacīja, ka viņas kolēģiem vajadzētu pāriet no diskusijām par bēgļu pārvietošanu ES uz sarunām par ekonomisko imigrantu nosūtīšanu atpakaļ uz to izcelsmes valstīm.

Ministre norādīja, ka Lielbritānija vienmēr iestājusies par ekonomisko imigrantu deportēšanu un vēršanos pret patvēruma piešķiršanas sistēmas ļaunprātīgu izmantošanu.

“Lielbritānijai ir laba pieredze šajā jomā,” viņa sacīja, piebilstot, ka Eiropai ir jāsasparojas un Lielbritānija ir gatava to atbalstīt.
Meja aizstāvēja Lielbritānijas politiku uzņemt bēgļus tieši no bēgļu nometnēm valstīs, kas robežojas ar Sīriju.

Jau ziņots, ka ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmes dienaskārtībā ir jautājumi par ES ārējās robežas stiprināšanu un pārvaldību, tostarp ES robežu aģentūras “Frontex” stiprināšanu un attīstību, atgriešanas politiku, sadarbības ar trešajām valstīm stiprināšanu, kā arī drošo izcelsmes valstu saraksta izveidošanu.

Šogad Eiropā ieradušies vairāk nekā 600 000 nelegālo imigrantu no Sīrijas un citām valstīm un vairāk nekā 3000 cilvēku gājuši bojā, veicot bīstamo ceļu pāri Vidusjūrai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+