×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Lielbritānija: ES Ukrainas krīzē “iegājusi kā mēnessērdzīga” (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielbritānija un Eiropas Savienība (ES) ir Ukrainas krīzē “iegājušas kā mēnessērdzīgas”, piektdien atzīts kritiskā Lielbritānijas parlamenta komitejas ziņojumā.

Lielbritānijas parlamenta Lordu palātas ES komitejas ziņojums sekojis uguns pārtraukšanas neievērošanai starp promaskaviskajiem kaujiniekiem un Ukrainas spēkiem.

Kijeva un Rietumi apsūdz Krieviju nemiernieku apbruņošanā un savu karavīru nosūtīšanā uz Ukrainu, bet Krievijas prezidents Vladimirs Putins to noliedz.

Komiteja “uzskata, ka ES, un Lielbritānija kā tas dalībniece, ir vainīga, ka iegājusi krīzē kā mēnessērdzīga,” sacījis komitejas priekšsēdētājs Kristofers Tugendats. “Spēcīgas analītiskās kapacitātes trūkums gan Lielbritānijā, gan ES būtībā novedis pie tā, ka katastrofāli pārprasts pirmskrīzes noskaņojums.”

Komitejas ziņojumā teikts, ka ES attiecībās ar Maskavu ilgi uzturēti “optimistiski pieņēmumi”, ka Krievija ir ceļā uz demokrātiskumu.
Ziņojumā norādīts, ka mazinājusies Lielbritānijas Ārlietu ministrijas un citu ES ministriju izpratne par Krieviju, kas nav ļāvis sniegt “autoritatīvu atbildi”.

“Valdība nav bijusi tik aktīva vai redzama šajā jautājumā, kā tai būtu bijis jābūt,” teikts ziņojumā.
Iepriekš pārmetumus Deivida Kamerona administrācijai izteicis Lielbritānijas augstākais komandieris NATO, ģenerālis Ričards Širefs, paziņojot, ka premjerministrs krīzē ir “ārpolitiski neadekvāts”.

Ārlietu ministrija kritiku noraida. “Lielbritānijai bijusi nozīmīga loma, atbalstot Ukrainas tiesības veidot pašai savu nākotni un nodrošinot, ka ES ievieš stingras sankcijas pret Krieviju, kas centās tai diktēt izvēli,” sacīja ministrijas preses sekretāre.

Ministrija “stiprinājusi savu izpratni par Krieviju un reģionu, un turpinās strādāt, lai nodrošinātu stipru un vienotu atbildi uz Krievijas agresiju,” piebildusi ministrijas pārstāve.

Ceturtdien Lielbritānijas aizsardzības ministrs brīdināja, ka ES un NATO dalībvalstis – Igaunija, Latvija un Lietuva – varētu būt Krievijas nākamie mērķi.

Pēc viņa komentāriem Lielbritānijas gaisa telpas tuvumā ceturtdien tika pamanīti Krievijas bumbvedēji. Tas ir jaunākais incidents tendencē, kad Krievija, pēc tās domām, demonstrē savu spēku.

Kamerons šonedēļ brīdināja, ka sankcijas pret Krieviju varētu turpināties “daudzus nākamos gadus”, ja Krievija neatkāpsies.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Krievu gāze un nafta un naudiņu plūsma lielbritānijas bankās no Krievijas neļauj skaidri saredzēt bandītu mērķus. Vai vispār ES valstu vadītāji ir spējīgi apjēgt Krievijas nekaunību? Tāda mīlētāju ķiķināšanās caur puķītēm. Puisēnu rotaļas smilšu kastē.Spriediet, saskaņojiet, varbūt pagaidīsim līdz pirtdienai? Varbūt ka Putins labosies, ja ne tad nākošo mēnesi apspriedīsim turpmāko. Bet varbūt Putins patiešām Kamerunam, OlānamOrbānam un Merkelei piedāvājis pēc aiziešanas no amata durvju sarga priekšnieku posteni Kremlī?

  2. Kamerons: “ja krievija neatkāpsies”. Lielbritānijas premjers – naivs kā zīdainis. Vai tiešām tāds var vadīt valsti? Krievija nevis neatkāpjās, bet palielina kara tehnikas un karavīru skaitu Ukrainā.

Draugiem Facebook Twitter Google+