×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
29. novembris, 2014
Drukāt

Lielbritānijā ir līdz 13 tūkstošiem mūsdienu verdzības upuru

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lielbritānijas valdības ziņojums par mūsdienu verdzības apmēru valstī liecina, ka līdz 13 tūkstošiem cilvēku Apvienotajā Karalistē ir modernās verdzības upuri, kas ir četras reizes vairāk nekā liecināja iepriekšējās aplēses.

Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas sestdien publicēto datu mērķis bija veikt aprēķinus par iepriekš neziņotiem modernās verdzības upuriem. To vidū ir sievietes, kas tiek piespiestas nodarboties ar prostitūciju vai seksuāli ekspluatētas peļņas nolūkā, mājas darbos piespiedu nodarbinātie un ieslodzītie, kā arī fermās, rūpnīcās un uz zvejas kuģiem piespiedu kārtā strādājošie.

Ministrija norādīja, ka daudzus no upuriem Lielbritānijā nogādā cilvēku kontrabandisti no tādām valstīm kā Rumānija, Polija, Albānija un Nigērija, bet mūslaiku verdzības upuru vidū ir arī Lielbritānijā dzimuši bērni un pieaugušie.

Iekšlietu ministrijas aplēses liecina, ka Lielbritānijā ir 10-13 tūkstoši mūsdienu verdzībai pakļautu personu. Ministrijas dati ir apkopoti par 2013.gadu, un ir pirmā reize, kad Lielbritānija publicēta oficiāla aplēse par iespējamo modernās verdzības apmēru.

Nacionālās noziedzības aģentūras Cilvēku kontrabandas centrs pērn lēsa, ka modernās verdzības upuru skaits Lielbritānijā sasniedzis 2744. Šis skaitlis bija veidots, balstoties uz dažādu avotu, tostarp Lielbritānijas Robežsardzes dienesta, labdarības organizāciju un citu datiem.

Savukārt Iekšlietu ministrija norādīja, ka ir izmantojusi statistisku metodoloģiju un modeļus no citiem sabiedrības politikas kontekstiem, lai izvērtētu visus iespējamās mūsdienu verdzības gadījumus.

Ziņojums ir daļa no Lielbritānijas valdības stratēģijas cīnīties pret cilvēku kontrabandu un citām mūsdienu verdzības formām. Par šo jautājumu ir izstrādātas jaunas likumu normas, kas tiek izskatītas parlamentā.

Likumprojekts par moderno verdzību paredz tiesām Anglijā un Velsā sniegt papildu pilnvaras valstī kontrabandas ceļā ievestu un pret savu gribu turētu cilvēku aizsardzībai. Skotija un Ziemeļīrija plāno līdzīgus pasākumus.

Lielbritānijas iekšlietu ministre Terēza Meja aicināja plaša mēroga sadarbību, lai cīnītos pret mūsdienu verdzību gan Lielbritānijā, gan pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+