×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Lielbritānija: Krievija ir drauds visai pasaulei (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievija ir drauds visai pasaulei, jo tā neciena starptautiskās tiesības un pieņemto uzvedību, trešdien vizītes laikā Gruzijā pavēstīja Lielbritānijas ārlietu ministrs Filips Hamonds.

Preses konferencē atbildot uz jautājumu, vai Krievija joprojām rada draudus tādām reģiona valstīm kā Gruzija un Baltijas valstis, Hamonds pavēstīja: “Krievija ignorē starptautiskās uzvedības normas un pārkāpj starptautiskās sistēmas noteikumus. Tas ir izaicinājums un drauds mums visiem.”

Tāpat Hamonds pavēstīja, ka Krievija attālinās no tai noteikto sankciju atcelšanas.

“Ja Krievijas vēlas sankciju atcelšanu, tad rīcības kurss ir ļoti skaidrs. Tai ir pilnībā jāizpilda savas Minskas vienošanās saistības,” sacīja Hamonds. “Diemžēl mēs pāris pēdējos mēnešos redzam arvien biežākus pamiera pārkāpumus. Tāpēc izskatās, kas mēs pēdējās nedēļas un mēnešus virzāmies atpakaļ.”

“Mēs nedrīkstam aizmirst, ka tas bija iebrukums Ukrainas suverēnajā teritorijā, Krievija pēc starptautiskajām tiesībām Krimu anektēja nelegāli,” norādīja ministrs. “Protams, arī Ukrainas pusē ir vajadzīgas reformas un virzība. Taču mēs nekad to nedrīkstam pielīdzināt. Šajā konfliktā agresors ir Krievija.”

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Normāliem cilvēkiem, tas jau sen skaidrs!

Draugiem Facebook Twitter Google+