×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. jūlijs, 2014
Drukāt

Lielbritānija liedz Krievijai piedalīties Fārnboro aviācijas izstādē (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Reaģējot uz Maskavas agresiju pret Ukrainu, Lielbritānija 12.jūlijā paziņojusi, ka Krievijas delegācijai liegts apmeklēt starptautisko Fārnboro aviācijas izstādi.

Tikmēr Krievijas vēstniecība Londonā paudusi “nožēlu”, ka briti nav izsnieguši vīzas lielam skaitam delegācijas locekļu, un pieprasījusi Lielbritānijai nekavējoties sniegt paskaidrojumus.

Fārnboro aviācijas izstāde (FIA) ir viens no svarīgākajiem gada notikumiem aviācijas industrijā, un Krievija, meklējot noietu saviem ražojumiem, parasti uz izstādi sūta lielas delegācijas.

Lai gan Fārnboro izstāde ir komerciāls pasākums, ārvalstu delegācijas tiek ielūgtas kā Lielbritānijas valdības viesi.

“Taču, ņemot vērā Krievijas rīcību Ukrainā, nevienai no Krievijas valdības amatpersonām nav izsniegts Viņas Augstības valdības ielūgums uz FIA 2014,” aģentūrai AFP pavēstīja Daunigstrītas pārstāvis.

Krievija arī svītrota no to valstu saraksta, kam ļauts iegādāties britu lidmašīnas un to aprīkojumu, lai tādējādi mazinātu krievu vēlmi ierasties Fārnboro.

Iepriekš šogad Lielbritānija atteikusi vīzas arī citām Krievijas delegācijām, tostarp tām, kas vēlējās apmeklēt Londonā notikušo drošības forumu un grāmatu gadatirgu.

Vīzu atteikuma dēļ pirmdien faktiski tika izjauktas Krievijas ieroču eksporta uzņēmuma “Rosoboronexport” sarunas ar ārvalstu partneriem, aģentūrai “Interfax” atzinusi kāda krievu amatpersona.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja Krievija tiktu pasaule izoleta tad vinus utis noestu .

  2. Taa tiem krieviem vajag.

  3. Tikmēr Krievijas vēstniecība Londonā paudusi “nožēlu”, ka briti nav izsnieguši vīzas lielam skaitam delegācijas locekļu, un pieprasījusi Lielbritānijai nekavējoties sniegt paskaidrojumus.
    Divaini, vai Lielbritānijai ir jāskaidrojas kā skolas puišelim pie direktora par… Krievija ir sevi iedomājusies kā pasaules naba un arī britiem ir jājūtas kā skolas puišelim, laikam šoreiz britiem ir pašcieņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+