×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Lielbritānija mēģina ierobežot migrāciju, apcērpot pabalstus

LETA/AFPLETA/AFP

Turpmāk iebraucēji no citām Eiropas Savienības valstīm varēs saņemt bezdarbnieka pabalstu tikai sešus mēnešus – tā šodien ieplānojis paziņot britu premjers Deivids Kamerons.

 

Valdība iecerējusi ierobežot iebraucējiem pieeju veselības aprūpes, sociālajiem, mājokļa un citiem pabalstiem, lai mainītu Lielbritānijas reputāciju kā valstij, kas maksā par neko, vēsta vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Pirms šī plāna tika piedāvāts radikālāks solis – nemaksāt pabalstus pirmā uzturēšanās gada laikā, bet to noraidīja, bažoties, ka šāds nosacījums varētu būt pretrunā ar ES likumdošanu.

Kamerons par jauninājumiem paziņos plašā runā, kas būs veltīta migrācijas ierobežošanai. Viņa uzsākto reformu centrā ir sešu mēnešu bezdarbnieka pabalsta maksājumi.

Sākot ar nākamā gada janvāri, tie bezdarbnieki, kuri nevarēs pierādīt, ka drīzumā varētu iekārtoties darbā, vairs nesaņems pabalstu.
Premjerministrs arī iecerējis samazināt tā saukto veselības tūrismu – turpmāk slimnīcām būs jāiekasē maksa no ārvalstu viesiem. Cilvēkiem no valstīm, kas nav ES sastāvā, pirms vīzas izsniegšanas būs jāuzrāda veselības apdrošināšanas polise.

Tāpat vietējām pašvaldībām būs aizliegts piešķirt imigrantu ģimenēm mājokļus ārpus kārtas. Piemēram, pagājušajā gadā 32 000 no 360 000 pieejamiem municipāliem mitekļiem tika piešķirti svešzemniekiem.

Imigrācijas ministrs Marks Hārpers jau raksturojis jaunos noteikumus kā vienus no drastiskākajiem pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+