×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. februāris, 2016
Drukāt

Vai Lielbritānijas izstāšanās no ES motivētu latviešus atgriezties dzimtenē? (35)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Santa Rusova Līdsā: “Ja arī Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības, paredzu, ka tas būtiski neietekmēs manu ikdienu: pirmkārt, izmaiņas saistībā ar ES pilsoņu darbu Anglijā stāsies spēkā pakāpeniski, otrkārt, pašreizējais darba devējs nodrošinās ar darba vīzu. Uz Angliju devos pēc ģimnāzijas absolvēšanas, lai studētu ekonomiku, un nu jau divus gadus strādāju par datu analītiķi. Esmu pārliecināta – ja ir zināšanas un vēlme strādāt, arī Latvijā var atrast labi apmaksātu darbu, taču Lielbritānijā ir stabilitātes apziņa un plašākas karjeras izaugsmes iespējas. Ar vīru esam jau sākuši kārtot dokumentus, lai saņemtu pastāvīgas uzturēšanās atļauju, pēcāk plānojam iegūt Anglijas pilsonību. Kopumā, spriežot pēc valdošās noskaņas vietējā presē un forumos, kā arī pēc sarunām ar kolēģiem, domāju, ka vairākums pilsoņu tomēr nobalsos pret izstāšanos no ES. Daudzi briti uzskata, ka izstāšanās no bloka nelabvēlīgi ietekmētu uzņēmējdarbību.”

 

Anita Rihlicka Sauthemptonā: “Es saprotu britu vēlmi ierobežot iebraucēju skaitu valstī, tā kā pati bieži esmu sastapusi cilvēkus, kas ir ieradušies vieglas dzīves dēļ un savtīgi izmanto Anglijas pabalstu sistēmu, jo īpaši tā dēvēto bērna naudu. Valstij nav izdevīgi uzturēt tūkstošiem nestrādājošu laimes meklētāju. Lielbritānijas interesēs ir saglabāt savu suverenitāti un nacionālo valūtu, nodrošināt pienācīgu dzīvi un nodarbinātību pilsoņiem, tāpēc nebrīnīšos, ja tiks nobalsots par izstāšanos no Eiropas Savienības. Neatkarīgi no referenduma iznākuma plānoju atgriezties Latvijā.”

 

Rolands Kļaviņš Londonā: “Esmu dzīvojis vairākās Lielbritānijas pilsētās – Liverpūlē, Mančestrā, Jorkā, Londonā –, un draugu lokā ir daudz vietējo. Kad pēc darba apspriežam politiskās aktualitātes, neviens no paziņām netic, ka referendumā tiks nobalsots par izstāšanos no ES. Vietējie šīs diskusijas drīzāk uzskata par politiskām manipulācijām un varas demonstrēšanas mehānismu. Arī britu politiķi īsti nespēj prognozēt iespējamos ieguvumus vai zaudējumus, pametot savienību. Es pats jebkurā gadījumā plānoju atgriezties mājās tuvāko divu gadu laikā. Esmu uzkrājis naudu, lai uzsāktu uzņēmējdarbību Latvijā.”

 

Maija Vanaga Mančestrā: “Šaubos, ka briti varētu nobalsot par izstāšanos no ES, taču var just, ka sabiedrībā pieaug spriedze, ziņkārību un labvēlīgo attieksmi pret iebraucējiem arvien biežāk nomaina negatīvisms un pārmetumi par pabalstu sistēmas izmantošanu. Šāda attieksme pieaug visās lielākajās Rietumeiropas valstīs. Ja man ar ģimeni kā Latvijas pilsoņiem nāksies aizbraukt, ne­skumšu – septiņu gadu laikā esmu ieguvusi daudz draugu, starptautisku pieredzi. Ticu, ka Latvijā ar iegūtajām zināšanām spēšu atrast interesantu un tīkamu nodarbošanos.”

 

Konstantīns Firsovs Maidstonā: “Ik pa laikam parādās ziņas par iespējamo Lielbritānijas izstāšanos no ekonomiskā bloka, taču neticu šādam scenārijam. Ja tas tomēr notiks, nešaubos, ka cilvēkiem, kuriem šeit ir mājas, ģimene, darbs, rezidenta statuss, būs iespēja palikt. Kentā lielākoties dzīvo iebraucēji, vietējie iedzīvotāji ir mazākumā. Kad pēc arodvidusskolas pabeigšanas nevarēju atrast darbu specialitātē, nolēmu sekot drauga uzaicinājumam un sezonu pastrādāt Anglijas fermā. Tur satiku savu sievu. Kādus divus gadus abi strādājām noliktavā, bet apzinājāmies, ka vēlamies dzīvē ko sasniegt. Šobrīd man pieder sava firma “Kent Airport Transfer”, sieva vada bērnu svētku organizēšanas firmu. Pagaidām neplānojam atgriezties Latvijā, taču vēlamies dzimtenē iegādāties nekustamo īpašumu – vasarnīcu vai māju ārpus pilsētas.”

 

UZZIŅA

* Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons ir solījis līdz 2017. gadam sarīkot referendumu par valsts dalību ES, kā arī atbalstīt palikšanu ES, ja Lielbritānijai izdosies vienoties ar bloku par vēlamajām reformām.

* Lielbritānijas reformu prasības ietver garantijas ES valstīm, kuras nav eirozonā, lielāku konkurenci, Lielbritānijas tiesības nebūt par daļu no “aizvien ciešākas savienības” un sociālā atbalsta samazināšanu migrantiem no ES dalībvalstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Latvija nav ko darit visi ir prom palikusi tik nariki un alkasi kuri ir nepilsoni un kuriem neviens to pilsonibu tapat nedos jo tie ari bus prom latvija ir bomzu zeme un ir loti ablomna par to!es pats gribu latvija dzivot gribu DZIVOT nevis izdzivot gribu est normali nevis pelmeni un roltoni un sabiedriskais pa zaki !!

  • Par tadiem vardiem ko saki par savu dzimteni butu cietuma jaliek. Esmu saskaries ar daudziem tadiem cilvecinien lielbritanija kuri izsakas sausmigi par latviju. Bet ko pasi esat darijusi lai latvijas labaa??? Vajag izmacities un meklet darbu latvija. Kas mekle tas atrod. Veiksmi tev arzemes un ceru ka uz latviju neatgriezisie jo pec taviem vardiem var saprast ka esi gatavs savu dzimteni pardot. Tadi cilveki latvijai nav vajadzigi!!!!

 2. Tiem kam bus jabrauc prom no uk.aizbrauks uz citu valsti.
  Neviens normals cilveks lv nedzivos

 3. Es gan zinu ka vienu dienu atgriezisos dzimtene. Bet pagaidam ir berni jaizskolo un ari pati Latvija vel nav gatava mani uznemt atpakal.

 4. I’m never gonna move to Shitie Latvia, I don’t see future there!! I was born there but that is all what I have from Latvia..no supported Latvians citizens at all

 5. ekonomiskie migranti parasti neatgriežas Atbildēt

  Šie cilvēki tagad ir latviešu izcelsmes briti. (Otrās sķīras :))

  • Varbūt tu to nezini, bet ārzemēs cilvēkus nedala šķirās. Tikai Latvijā dala.

   • Ak, kāds naivums 🙂 dala gan, un kā vēl… varbūt acīs nesaka, bet aiz muguras 100%…
    Mēs esam un būsim East Europeans…

    • to dara tikai Latviesi ari anglija jo Latviets ari Afrika ir Latvietis

    • Anglija nedala gan,otra valoda visur ir polju un pret to iebildumu nav nevienam, mani visi angli sauc par Marianu. Jo Latvija vinjiem asociejas ar Paharu.

    • Skumji ,jau domāt ,kā gan tas viss beigsies!Premjerministrs Kameroons ir tik pat korumpēts un negodīgs vīrs ,kā vairums politiķu ,tā izstāšanās jau īzstenībā liels pazors vien būs,grib viņš ,jo ja neesi EU tev nav jāklausa EU normas ,pat par cilvēktiesībām!Spriežu pēc viņa līdzšinējiem darbiem viņš ir psihopāts!
     Ā Latvija nav eastern Europe,east nozīmē Austrumi,ta ko jūs!Latvija ir ZiemeļEiropas valsts !Un cerams ar lielisku potenciālu ,līdz beidzot ,kāds sakārtos korumpētu politiķu mantkārīgās varas manipulācijas

  • Vienalga kādas šķiras Anglijā,Vācijā vai kur citur,bet tai pastalnieku zemē latvijā nu nav ko atgriezties…

 6. UK izstāšanās no ES motivēs tur dzīvojošos latviešus lūgt britu pilsonību. Visādam gadījumam.

 7. Uz ko tad vinju atgriezīsies, ja nav darba!? Un ja kautkāds darba ir, tad divas reizes mazāka alga! Jūs tur, Partijas, visi lēmēji, Jūs ekonomiku būvējiet augshā! Tas jau bija 90 mitajos jāizdara!

 8. Mežonīgs rūgtums manī rodas lasot šo par taukainu hamburgeru pārdevušos ” latviešus” !!! Gandrīz raudot jautāju sev — vai tiešām tie ir mani ciltsbrāļi ??? Kāpēc nevari SAVĀ TĒVA UN MĀTES ZEMĒ cīnīties ar zobiem un nagiem par reālu ,labāku dzīvi ??? Bet tev , .. , gribās visu un uzreiz un daudz !!!! Un vissirsnīgākos novēlējumus tiem ,kas atgriezīsies SAVĀ zemītē un kopā mēs NOTEIKTI iznīcināsim to nenormālo birokrātiju, ,tiesnešu korupciju, policijas bezdarbību un vēl daudzas negācijas ! Gaidam Jūs un veiksmi Jums !!!

  • es to daríju 25 gadus. nododu tev stafeti! karogs tev rokás!

  • Jā, dažiem pastalniekiem tā būtu lielākā laime, ja aizbraukušie atgrieztos nabadzībā un bezcerībā. Neceri. Kāpēc man būtu jācīnās ar zobiem un nagiem, ja ārzemēs es varu strādāt mierīgi, bez stresa, dzīvot pārticīgi un beidzot baudīt dzīvi! Cīnīties? Un beigās saņemt ubaga grašus pensijā, grašus, par ko nav iespējams izdzīvot… Cīnies, kas tev liedz?
   Vēlāk pastāsti, ko esi izcīnījis. Putras bļodu un humpalas, lai plikumu piesegtu? Tpfu, idiņ

  • Ir būtiska atšķirība starp latviešiem un padlatviešiem. Pēdējiem nav dzimtenes, tikai nauda.

  • kad Tev izbirs zobi cīnoties vai pietiks no pensijas vienai labai plastmasas blatei!!
   ja nepietiks palūdz un mēs no ārzemēm palīdzēsim! neesam jau zvēri!

  • tur nu taisniba ka Latvija jacinas ar zobiem un nagiem.bar padarito darbu neviens negrib maksat .es vis ticamakais uz sibiriju brauksu pec anglijas vismaz naudu tik daudz nevajadzes.lai izdzivotu.menesa anglijas nauda man drosi vien pietiks kadam gadam sibirija

  • Vel viens latvieshu Chegevara pamodies,nu tad ej ud domu laukumu,salasi puuuuuuuli,gaaz valdiibu un tad saac gudri dirst. Runaaat skaisti mees visi makam. Ja cilveki ka Aivars Lembergs un Artus Kaiminjsh naktu pie varas Riga,tad daudzkas mainitos. Jo ja ari A.L. Zog,tad vinjsh dod ari cilvekiem apkart. Bet Artus drazh tos kas skaisti runa

  • Kaut ko nesaprotu. Kādēļ sēdēt uz vietas un vaimanāt par cīnīšanos ir labāk kā rīkoties (proti, pārcelties uz citu, sakārtotāku vietu un iekarot padebešus tur)?

  • veiksmi ”cinoties”! Es gribu dzīvot šodien un tūliņ nevis cīnities gadiem.Dzīve ir īsa!

  • Cik paīstami saukļi – ‘Taukainais hamburgers”, ‘Pārdevušies”, ‘Cīnīties”un tā tālāk. Padomju laiku klišejas, lai kauninātu un līdz ar to manipulētu, noniecinot citu vērtības un izceļot savu skaudību un neko nedarīšanas attaisnošanu. Tikai tāpēc neatgrieīšos, ka Latvijā nenovīdīgu slinku skauģu ir papilnam. Un viņi tikai to prot, kā kaunināt citus.

 9. Santa Rusova Lídsá—– Ar vīru esam jau sākuši kārtot dokumentus, lai saņemtu pastāvīgas uzturēšanās atļauju,———— kas vinja par datu analítikji, ja nezin, ka táda uzturésanas atljauja jau 5 gadus nav vajadzíga! ja ir NIN, darbs, adrese, bankas konts- tu automátiski esi rezidents!
  paklau.., tos pekstinjus káds LA rakstniecinjs nav pats sacerejis..?

  • Esmu daudzko dzirdejis par naturalizeshanos anglija,bet reali valaga Esol u Liuk

  • Diezgan labi apmaksāts datu analītiķis, ja kas. Neesi gan automātiski rezidents, tās ir muļķības. Lai dabūtu apliecību tev vispirms ir jāpierāda, ka tu piecu gadu laikā esi bijis ekonomiski aktīvs, bet uzturēties valstī un strādāt, protams, var arī bez šī dokumenta, tikai pilsonību bez rezidenta apliecības gan neviens nepiešķirs.

 10. Randy, Latvija & BR-Deutschland, €U Atbildēt

  Nedomaaju, ka motivees. Bet atkariigi no veelaakaas likumdoshanas, var piespiest vai nu atgriezties Latvijaa, jeb paarcelties uz kaadu citu €U Valsti. Taa ir taada pasacinja naivajiem, ka lielaakajai aizbrauceeju daljai interesee tikai lielaakas algas. OK, varbuut saakumaa tas taa pat ir. Bet veelaak daudz lielaaku lomu saak speeleet pavisam citi faktori, taadi kaa sabiedriiba, sociaalaa dziive, attieciibas starp cilveekiem, utt utml. Pie mums, Vaacijaa, nodoklji ir juutami augstaaki (!!!) kaa Latvijaa. Sociaalaa nodroshinaatiiba – nu nejau kaa Skandinaavijaa. Vai taapeec kaads grib atgriezties Riigas shaurajaa bezizejaa??? Palasiet pashi interneta komentaarus Latvijas saitos. Jums patiik dziivot taadaa sabiedriibaa??? Vienalga, par ko ietu runa: par iereednju korumpeetiibu, celju satiksmesd noteikumu (ne)ieveeroshanu, attieksmi pret bagaatiem vai nabagiem Liidzpilsonjiem, attieksmi PASHIEM PRET SAVU VALSTI, praktiski par vienalga ko. Man tieshaam nav ticiibas, ka mana klaatbuutne Latvijaa vareetu kaut ko mainiit. Latvija ir palikusi taadaa pashaa vanjku-urlu-padomijas laikaa, kaadaa muusu gjimene to atstaaja 90-gadu saakumaa. Jaa, veel ir dziiva sievasmaate, par kuru ruupeejamies un kura ir jaaapciemo paaris reizes gadaa, ir skolas biedri, bet principaa peec tam – atvainojiet. Ja Latvieshi Latvijaa grib dziivot kaa krievelji – neviens tachu vinjiem to nevar aizliegt.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+