Pasaulē
Eiropa

Lielbritānija no 1.septembra neapmeklēs vairumu ES sanāksmju0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Lielbritānijas amatpersonas, sākot ar 1.septembri, nepiedalīsies lielākajā daļā Eiropas Savienības (ES) sanāksmju, atskaitot vien tās, kas skar nacionālās intereses, tādas kā drošība, otrdien pavēstīja valdība.

Laiku, kas tiek tērēts, lai gatavotos sanāksmēm Briselē, labāk ziedot, lai gatavotos ES pamešanai 31.oktobrī, teikts breksita ministrijas paziņojumā.

“Šis lēmums atspoguļo faktu, ka Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES 31.oktobrī ir ļoti tuvu un daudzas diskusijas ES sanāksmēs būs par savienības nākotni pēc tam, kad Apvienotā Karaliste to būs pametusi,” teikts paziņojumā.

Prātīgi šķiet “atbrīvot amatpersonas no šīm ES sanāksmēm, lai tās savus talantus varētu labāk koncentrēt uz mūsu tiešajām nacionālajām prioritātēm”.

“Šis lēmums nekādā ziņā nav domāts, lai izjauktu ES funkcionēšanu. Apvienotās Karalistes balss tiks deleģēta tādā veidā, ka tas netraucē pārējo 27 ES dalībvalstu darbībai,” norādīja ministrija.

“No šā brīža mēs dosimies tikai uz tām sanāksmēm, kurām tiešām ir nozīme, samazinot apmeklējumu skaitu uz pusi un ietaupot simtiem stundu,” skaidroja breksita ministrs Stīvs Bārklijs.

Jautājums par konkrētu sanāksmju apmeklēšanu tiks izšķirts individuāli.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kas nāca pie varas pirms teju mēneša, solījis, ka valsts no ES izstāsies 31.oktobrī – ar vienošanos vai bez.

ES amatpersonas noraidījušas Džonsona prasību atteikties no vairākiem svarīgiem elementiem vienošanās nosacījumos, kam bija piekritusi Džonsona priekšgājēja Terēza Meja.

LA.lv
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Madride izvairās no dialoga
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Muižnieku piedāvā kā kandidātu Eiropas ombuda amatam
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Junkers: ES darījusi visu organizēta breksita labā
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Cienīgtēvs neatzīst grēku: par cilvēka sabraukšanu uz apsūdzēto sola nonācis mācītājs 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 8
4 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
2 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
35 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Bīstama gājēju pāreja Jūrmalā! Gada laikā notriekts jau otrais bērns
50 minūtes