Pasaulē
Eiropa

Lielbritānijā notiesā imamu, kurš bērnus skubinājis kļūt par mocekļiem 16


Islāma valsts kaujinieki.
Islāma valsts kaujinieki.
Reuters/ Scanpix/LETA

Lielbritānijas tiesa par terorisma atbalstīšanu piespriedusi sešarpus gadus cietumā imamam, kurš atbalstījis džihādistu grupējumu “Islāma valsts” un stāstījis bērniem, ka mocekļa nāve ir dzīves “vislielākie panākumi”.

40 gadus vecais Kamrans Husains no Tanstolas, netālu no Stokas pie Trentas Stafordšīrā, mudinājis atbalstīt aizliegto organizāciju un “sprediķos iedrošinājis indivīdus uz teroraktiem”, atzina tiesa.

“Sprediķos [Tanstolas] Haistrītas mošejā Husains pauda atbalstu slepkavošanas, mocekļa nāves un vardarbīgā džihāda tikumiem, kā arī izteicās atzinīgi par to centieniem, kas veikuši šādus soļus,” apliecināja Vestmidlendsas policijas pārstāvji, kas imamu aizturēja un izmeklēja viņa darbības.

Policija ieguvusi Hasana sprediķu ierakstus, lietā liekot “slepenas metodes”.

Kādā reizē, kad klāt bijuši arī desmit gadus veci bērni, Hasans runājis par “neticīgajiem, kas atbilstoši viņa teiktajam grib uzbrukt musulmaņiem un tos nogalināt”, norādīja Kroņa prokuratūra.

“Šajā kontekstā viņš mudināja savus klausītājus “būt drosmīgiem un būt gataviem upuriem, būt gataviem stāties pretī šaitana (sātana) elementiem, gataviem izliet citu asinis un tam, ka tiek izlietas pašu asinis”,” norādīja prokuratūra.

Husains savos sprediķo skubināja uz “naidu un vardarbību, kā arī nepārprotami demonstrēja savu atbalstu “Islāma valstij””, sacīja Vestmidlendsas policijas pretterorisma nodaļas vadītājs detektīvs vecākais superintendants Mats Vords.

LA.lv