Pasaulē
Eiropa

Lielbritānijā otrajā balsošanas kārtā savas vadošās pozīcijas nostiprina Džonsons0

Foto: SCAPIX/REUTERS/LETA

Pēc otrdien notikušā balsojuma pretendentu skaits uz Lielbritānijas premjera krēslu sarucis līdz pieciem, un savas vadošās pozīcijas nostiprinājis Boriss Džonsons.

Par Džonsonu balsoja 126 no 313 Konservatīvās partijas pārstāvjiem parlamenta apakšpalātā, kamēr bijušajam breksita ministram Dominikam Rābam nācies no sacensības izstāties, jo viņam pietrūka trīs balsu līdz minimālajam nepieciešamo balsu skaitam – 33.

Otrajā vietā ar 46 balsīm ierindojies pašreizējais ārlietu ministrs Džeremijs Hants, viņam ar 41 balsi seko vides ministrs Maikls Govs, bet starptautiskās attīstības ministrs Rojs Stjurats ieguvis 37 balsis. Pēdējais no kandidātiem, kas ieguvis tiesības piedalīties nākamajā balsošanas kārtā, ir iekšlietu ministrs Sadžids Džavids, kuru atbalstīja tieši 33 deputāti.

Pirmajā balsošanas kārtā pagājušajā ceturtdienā Džonsons saņēma 114 balsis.

Trešdien ir paredzēta vēl viena balsošanas kārta un vajadzības gadījumā vēl divas kārtas ceturtdien, lai kandidātu skaitu samazinātu līdz diviem.

Uzvarētāju no abiem “priekšsacīkšu” līderiem balsojumā pa pastu izraudzīsies visi 160 tūkstoši Konservatīvās partijas biedru.

Balsojuma uzvarētājs, kuru paredzēts paziņot no 22. līdz 28.jūlijam, kļūs par Konservatīvās partijas līderi un automātiski arī par Lielbritānijas premjerministru.

Terēza Meja, kas cietusi neveiksmi, cenšoties panākt Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, 7.jūnijā atkāpās no Konservatīvās partijas līdera amata. Taču viņa turpinās pildīt premjera pienākumus, kamēr netiks izraudzīts jaunais toriju līderis.

Saistītie raksti

Džonsona pašreizējais pārsvars ir tik pārliecinošs, ka daži britu mediji uzskata, ka pārējie kandidāti patiesībā cīnās vienīgi par labāku vietu viņa nākamajā valdībā.

Otrdienas vakarā paredzētas kārtējās kandidātu debates, kuras organizē sabiedriskā raidorganizācija BBC un kurā pirmo reizi piedalīsies arī Džonsons, kas līdz šim kampaņas laikā ir izvairījies no publiskas uzstāšanās.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Draugus cienāja ar omāriem un smalkiem vīniem: atkāpjas ministrs Francijā
13 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Sargieties no viltus praviešiem!
14 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ECT lemj par sliktu Krievijai lietā par LGBT organizācijām
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Pirmās prognozes par laiku nedēļas nogalē un jūlija izskaņā
48 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atkājas iemesls, kāpēc Rimšēviča krimināllietu skatīs tiesa Jūrmalā
24 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Skaidrītei bail teikt, cik liels ir parāds: 8200 eiro par dzīvokli
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs 5
3 stundas