Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Lielbritānija palielinās aizsardzības atbalstu Baltijas valstīm

Foto Valsts prezidenta kancelejaFoto Valsts prezidenta kanceleja

Divpusējā tikšanās ar Lielbritānijas ārlietu ministru Borisu Džonsonu

Lielbritānija pastiprinās drošības atbalstu Baltijas valstīm, īstenojot NATO Varšavas samitā pieņemtos lēmumus par militārās klātbūtnes palielināšanu Austrumu flanga valstīs, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās ar Lielbritānijas ārlietu ministru Borisu Džonsonu.

Sarunas laikā tika atzīts, ka līdzšinējā Latvijas un Lielbritānijas sadarbība aizsardzības jautājumos ir bijusi veiksmīga, nodrošinot Baltijas gaisa telpas patrulēšanu, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra izveidi un Latvijas bruņoto spēku līdzdalību NATO militārajās mācībās.

Vējonis uzsvēra, ka Latvijai un Lielbritānijai jāpaliek labiem sadarbības partneriem arī pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES): “Līdzšinējā divpusējā sadarbība tirdzniecībā un uzņēmējdarbībā ir nozīmīga abām pusēm.”

Tiekoties ar Lielbritānijas ārlietu ministru, Vējonis atkārtoti aicināja britu varas iestādes nodrošināt, lai pēc referenduma par izstāšanos no ES netiktu ietekmēts Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu statuss, un stingri vērsties pret jebkādām neiecietības izpausmēm pret Latvijas valsts piederīgajiem Lielbritānijā.

Prezidents sarunas laikā arī norādīja, ka Krievijas valdības informācijas politika ir vērsta uz eiroatlantiskās vienotības šķelšanu, tāpēc ES un NATO būtu jāveido cieša sadarbība, lai šos draudus novērstu. Satura monitorings, nepieļaujot naida runu, naida kurināšanu dažādu kopienu vidū, aicināšanu uz vardarbību, ES pārrobežu apraides ļaunprātīgu izmantošanu, mediju profesionalitātes celšana un auditoriju kritiskās domāšanas vairošana ir galvenie uzdevumi šai jomā, teica prezidents.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+