Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
17. marts, 2014
Drukāt

Lielbritānija patrulēšanai Baltijas gaisa telpā nosūta papildu iznīcinātāju (1)

Foto - ReutersFoto - Reuters

Lai palielinātu NATO militāro klātbūtni, Lielbritānija nolēmusi nosūtīt papildu iznīcinātāju “Typhoon” Baltijas gaisa telpas patrulēšanai, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Filips Hamonds pirmdien informējis Lielbritānijas parlamentu, ka Lielbritānija, sākot ar šī gada aprīli, nosūtīs vienu iznīcinātāju “Typhoon” uz Lietuvu, lai atbalstītu gaisa telpas patrulēšanas operāciju Baltijas valstīs.

Britu iznīcinātājs papildinās Polijas Gaisa spēku kontingentu, kam plānots pārņemt gaisa telpas patrulēšanu no aprīļa. Lielbritānijas aizsardzības ministrs paudis cerību, ka šis piedāvājums dos iespēju NATO spert redzamu soli tās sabiedroto atbalstam.

“Es ceru, ka tas sniegs drošības apliecinājumu mūsu NATO sabiedrotajiem”, ņemot vērā Krimas referenduma rezultātus un pašreizējo krīzi Ukrainā, norādījis Hamonds.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) pauž gandarījumu par šo lēmumu.  “Lielbritānijas solis, palielinot NATO militāro klātbūtni, ir reakcija uz mūsu aicinājumiem stiprināt drošību Baltijas valstīs un Polijā saistībā ar notikumiem Ukrainā. Tas ir apliecinājums NATO ciešajai sadarbībai ar Latviju un Baltijas reģionu”, norāda Vējonis.

AM atgādina, ka Lietuvas Gaisa  spēku bāzē Šauļos 6.marta pēcpusdienā no Lielbritānijas ieradās seši ASV Gaisa spēku iznīcinātāji F-15C “Eagle”, kas pastiprināja NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas operāciju.

Tie pievienojās četriem tā paša tipa iznīcinātājiem, kas nodrošina gaisa telpas patrulēšanu kopš gada sākuma, kad šo uzdevumu uz četriem mēnešiem pārņēma ASV Gaisa spēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mums ari vajadziga Atbildēt

    aktiva Nato baze ar iznicinatajiem un tanku bataljonu Latvija. Jo atrak jo labak.

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (3)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+