Britu premjerministres Terēzas Mejas (attēlā) pārstāvis kategoriski noraidīja izskanējušos apgalvojumus par nodevu viesstrādniekiem no ES: “Šis jautājums noteikti nav valdības darba kārtībā.” AP/LETA

Lielbritānija publicē “Brexit” stratēģiju 1

Lielbritānijas valdība ceturtdien publiskoja premjerministres Terēzas Mejas stratēģiju par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Stratēģijā paredzēts aiziet no ES vienotā tirgus un muitas savienības, “kontroles uzņemšanās pār mūsu pašu likumiem” un imigrācijas kontrole.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Dokumenti minēti 12 principi, kas tika izklāstīti jau Mejas runā janvārī, kuri “vadīs valdību, pildot Apvienotās Karalistes tautas demokrātisko gribu” pēc referendumā pieņemtā lēmuma izstāties no ES. “Breksita” lietu ministrs Deivids Deiviss norādīja, ka sarunas koncentrēsies uz “Lielbritānijas un ES turpmākās sadarbības organizēšanu”.

“Fokuss nebūs uz esošo barjeru atcelšanu vai noteiktu aizsardzības pasākumu apšaubīšanu, bet uz gādāšanu, lai neveidojas jaunas barjeras,” viņš piebilda.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Lielbritānija vēlas, lai ES gūst panākumus,” sacīja ministrs. “Tas patiešām ir mūsu interesēs, lai tā plauktu politiski un ekonomiski, un spēcīga, jauna partnerība ar Lielbritāniju palīdzēs sasniegt šo mērķi,” piebilda Deivss.

“Mēs ceram, ka gaidāmajās sarunās ES vadīs ES līgumos paustie principi, kas attiecas uz augstu starptautiskās sadarbības pakāpi un labām kaimiņattiecībām,” uzsvēra Deiviss.

Lielbritānijas Pārstāvju palāta trešdien atbalstīja likumprojektu, kas ļaus Mejai sākt procedūru valsts aiziešanai no ES. Tas bija pirmais ar “Breksitu” saistītais balsojumus Lielbritānijas parlamentā pēc Augstākās tiesas lēmuma, ka Lielbritānijas parlamentam, nevis valdībai jāapstiprina lēmums par sarunu sākšanu par izstāšanos no ES.

Pēc apstiprināšanas Pārstāvju palātā likumprojekts tiks nodots izskatīšanai parlamenta komitejās, kur gaidāmi mēģinājumi panākt labojumus, un pēc tam tas nonāks Lordu palātā.
Ministri cer, kas abas parlamenta palātas apstiprinās likumprojektu pirms 31.marta, līdz kuram valdība cer sākt “Breksita” sarunas.

Referendumā pagājušā gada 23.jūnijā 52% vēlētāju nobalsoja par Lielbritānijas izstāšanos no ES.