×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Lielbritānijā sācies Agatas Kristi festivāls

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Otrdien fani pulcējās kriminālromānu autores Agatas Kristi dzimtajā pilsētā Torkī, lai svinētu rakstnieces 125. dzimšanas dienu.

Kristi vienīgais mazdēls Metjū Pričards norāda, ka rakstnieces popularitātes pamatā esot vienkāršība. Pričards ir atbildīgs par Kristi darbiem kopš 1976. gada, kad kriminālromānu žanra leģenda aizgāja mūžībā.

“Mana vecmāmiņa rakstīja, lai izklaidētu cilvēkus,” viņš teica. “Viņai patika doma, ka cilvēki viņas darbus izbauda slimnīcā vai garā braucienā ar vilcienu. Tas bija visa sākums.”

Kristi darbi nav zaudējuši popularitāti, kaut pirmās grāmatas izdotas jau pirms gandrīz simt gadiem.

Agatas Kristi festivālā Torkī tiks rīkotas lekcijas un konferences, kurās spriedīs par Kristi darbiem un dzīvi. Kopumā plānoti ap simt dažādiem pasākumiem, kuros piedalīsies Kristi daiļrades cienītāji no visas pasaules.

Vienā no pasākumiem eksperte Katrīna Harkapa stāstīs par Kristi darbos aprakstītajām indēm. “Viņa savulaik strādāja slimnīcā, tāpēc zināja par daudzām un dažādām vielām,” norāda Harkapa, kura sarakstījusi grāmatu “A Is For Arsenic” (“A ir arsēns”) par Kristi daiļradē atrodamajām indēm.

Franču rakstniece Anna Martineti detektīvromānu autores vasarnīcā Devonā rīkos vēl nebijušu kulinārijas pasākumu. Viņa gatavos ēdienus, kuri Kristi grāmatās aprakstīti kā viegli saindējami.

Rakstnieks Džons Kerans skaidros, kā mājās skolotās Kristi rakstniecības stils izmainījies viņas pusgadsimtu ilgās karjeras gaitā. “Šī sieviete, kura nekad nebija mācījusies skolā, ir visu laiku pārdotākā un visvairāk valodu tulkotā rakstniece,” viņš norāda.

Kristi sarakstīja ap 80 grāmatām, no kurām liela daļa ekranizēta kino un televīzijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+