Latvijā
Sabiedrība

Lielbritānijā samazinājies no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm izņemto bērnu skaits1

Foto LETA

Pēdējā laikā ir uzlabojusies situācija ar Latvijas valstspiederīgo bērniem Lielbritānijā, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže.

Viņa apliecināja, ka ir samazinājies no Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo ģimenēm izņemto bērnu skaits, turklāt britu varasiestādes par šiem gadījumiem Latvijas vēstniecību pēdējā laikā informē daudz labāk.

“Ir daži gadījumi bijuši, kad bērni izņemti, un mūsu ieskatā – pamatoti, saistīti ar vecāku alkoholismu,” situāciju komentēja vēstniece.

Pēc Bražes rīcībā esošajām ziņām, šogad no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm Lielbritānijā izņemti četri bērni, tomēr viņa atzina, ka situācija var būt mainīga, un, iespējams, šie dati nav pilnīgi precīzi.

Vēstniece atgādināja, ka, lai risinātu šādus strīdus ar Lielbritānijas varas iestādēm, pirmais un galvenais ieteikums ir sadarboties un apliecināt savu interesi un rūpes par bērnu.

Lūgta raksturot Lielbritānijā strādājoša latvieša “vidējo” koptēlu, vēstniece atzina, ka “kopumā latvieši ir strādīgi un nav lieli problēmu cilvēki”. Atsevišķos gadījumos no Latvijas Lielbritānijā iebraukuši arī noziedznieki, bet tie ir izņēmuma gadījumi, sacīja Braže.

“Kopumā cilvēki strādā, dzīvo, darbojas, brauc uz Latviju vasarās, grib saglabāt saites. Ir ļoti daudz enerģisku cilvēku, kas rīko bērniem skoliņas, dziesmu un deju kolektīvus. Es vienkārši apbrīnoju! Latvieši ir malači,” rezumēja vēstniece.

LA.lv