×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. novembris, 2014
Drukāt

Lielbritānijā slēdz pīļu fermu saistībā ar putnu gripas uzliesmojumu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Specialists wearing protective clothing inspect a duck breeding farm where a case of bird flu has been identified in Nafferton, in Yorkshire, north east England, on November 17, 2014. A duck breeding farm in northern England was closed off on Monday after an outbreak of bird flu, although officials said the risk to public health was "very low". AFP PHOTO / OLI SCARFF

Anglijas ziemeļos pirmdien slēgta pīļu ferma pēc tam, kad tika konstatēts putnu gripas uzliesmojums, lai gan amatpersonas norādīja, ka riski sabiedrības veselībai ir ļoti zemi.

Vides, pārtikas un lauku lietu departamenta pārstāvji paziņoja, ka putnu gripas uzliesmojums varētu būt saistīts ar uzliesmojumiem Nīderlandē un Vācijā. Vēl ir jāidentificē putnu gripas paveids, tomēr ir izslēgts, ka uzliesmojumu izraisījis nāvējošais putnu gripas paveids H5N1.

Aplēses liecina, ka fermā Anglijas ziemeļos tiks nokauti 6000 pīļu, bet ap tās atrašanās vietu Jorkšīras Drifīldā tiks noteikta desmit kilometru ierobežojumu zona, kurā aizliegts ievest vai izvest putnkopības produkciju vai putnus.

Nīderlandes valdība svētdien apstiprināja, ka valstī ir konstatēts putnu gripas uzliesmojums kādā vistu fermā, un aizliedza mājputnu un olu pārvadāšanu valsts teritorijā.

Ekonomikas ministrija uzsvēra, ka putnu gripa ir nāvējoša mājputniem un var tikt pārnesta arī uz cilvēkiem.

Bīstamākais no putnu gripas paveidiem ir H5N1, kas kopš 2003.gada ir izraisījis vairāk nekā 400 cilvēku nāvi, galvenokārt Dienvidaustrumāzijā. Paveids H7N9 kopš 2013.gada ir prasījis vairāk nekā 170 cilvēku dzīvības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+