×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2016
Drukāt

Lielbritānija uz Igauniju sūtīs tankus un 800 karavīrus (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Igaunijā dislocējamo britu spēku sastāvā būs arī taktiskie bezpilota lidaparāti, kaujas tanki “Challenger 2”, kājnieku kaujas mašīnas “Warrior”, kā arī 800 karavīri, paziņojis Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons.

“Bataljons pēc savas iedabas būs domāts aizsardzībai, bet tas būs pilnībā kaujas spējīgs,” ministrs norādīja intervijā laikrakstam “The Wall Street Journal”.

Viņš piebilda, ka britu spēki Igaunijā tiks dislocēti nākamā gada pavasarī un tiem līdzās būs arī spēki no Francijas un Dānijas.

Gaidāms, ka arī Kanāda, Vācija un ASV drīz atklās detaļas par to vadītajām kaujas grupām.

Lielbritānija iepriekš ir paudusi apņēmību vadīt kaujas grupu, bet nebija atklājusi, cik karavīru un kādu bruņojumu dislocēs.

Izvietojot Baltijas jūras reģionā labi bruņotas vienības, NATO cenšas demonstrēt, ka tā veido spēku, kas spēj aizsargāt teritoriju, skaidroja Falons.

“Jautājums ir par divām lietām – baiļu mazināšanu, un tas jādara ar iespaidīgu klātbūtni, un atturēšanu,” paziņoja ministrs.

ASV Polijā dislocē bruņumašīnu “Stryker” bataljonu no Vācijā bāzētā otrā kavalērijas pulka un rotācijas ietvaros dažādās vietās Austrumeiropā dislocēs trešo brigādi un ceturto divīziju, kuras būs bruņotas ar tankiem “Abrams”.

ASV arī nosūtīs 330 jūras kājniekus uz Norvēģiju, kam pirmdien apstiprinājumu deva Norvēģijas valdība.

“Mēs no austrumiem, no Krievijas sagaidām ilgstošas problēmas militāro aktivitāšu veidā,” paziņoja ASV vēstnieks NATO Duglass Luts.

Gaidāms, ka NATO aizsardzības ministri sanāksmē, kas sākas trešdien Briselē, apspriedīs pastiprinātu koordināciju ar Eiropas Savienību (ES), kā arī Francijas un Vācijas priekšlikumus izveidot ES aizsardzības spējas.

Lielbritānijas un Austrumeiropas valstis ir iebildušas pret plāniem radīt jebkāda veida ES armiju vai bruņoto spēku galveno štābu. Eiropas aizsardzības amatpersonas norāda, ka pašreizējie plāni koncentrējas uz nelielu civilo un bruņoto spēku plānošanas grupu, kas pārraudzītu operācijas Āfrikā. Šāda iniciatīva nedublētu NATO militāro atzaru – NATO spēku augstāko virspavēlniecību Eiropā.

Neskatoties uz britu iebildumiem pret bruņoto spēku štābu, Falons uzsvēra, ka Lielbritānijas apņēmībai nosūtīt bataljonu un smago bruņojumu vajadzētu signalizēt, ka tā neatteiksies no saistībām aizsargāt kontinentu.

“Lai arī mēs pametam ES, mēs joprojām esam uzticīgi Eiropas drošībai. Tas ir mūsu kontinents, un mēs turpināsim darboties, lai tas būtu drošs,” uzsvēra ministrs.

Kā ziņots, 8.jūlijā NATO samitā Varšavā tika apstiprināta vienošanās par NATO sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā rotācijas kārtībā. Tika pieņemts lēmums, ka 2017.gadā Latvijā, Polijā, Igaunijā un Lietuvā izvietos daudznacionālas bataljona lieluma kaujas grupas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Varu tikai iedomāties, kādas vēdergraizes būtu krievam, ja tanku vietā tiktu saņemti daži simti prettanku ieroči plus vēl pretgaisa aizsardzības ieroči zemu lidojošu mērķu notriekšanai. Te nu krievam pļutka būtu ne pa jokam. Tanks nav domāts aizsardzībai, arī kā braucamrīks karavīru pārvešanai ne sevišķi labs.

    • Да уж, напугал так напугал. Особенно вот эти «гробики на колёсах» с фотки грозно выглядят. Ой, боюсь, боюсь.
      Эти милитаризированные клоуны нужны и годны только для успокоения местного населения.

  2. Nu, saki vēl, ka Krievijas valdnieks Putins nav tālredzīgs! Tikmēr spēlējās ar militārām akcijām Ukrainā, kamēr panāca to, ko droši vien nebija pat nosapņojis – britu tankus un karavīrus sev pašā degungalā, pie pašas Krievijas robežas. Un tie būs ne tikai Igaunijā, bet arī Latvijā un Lietuvā. Vai tad Krimas aneksija bija tā vērta, lai bez visa tā atgrūstu savus tuvos kaimiņus, 40 miljonus lielo ukraiņu tautu no sadarbības un pārvērstu viņus Krievijas pretiniekā? Tur tiešām vajag izdomu! Zināms, ka diplomātija Krievijā ir ļoti augstā līmenī, bet jo sevišķi ar “īpašu” gudrību izceļas tās valdnieks!

    • Экий вы дурак, Антон. Наверное, вам очень нравиться быть окупированным войсками Антанты. Но, чем больше концентрация войск, тем выше вероятность конфликта. И лупить то будут не Англии, а вот именно по вам. Оно вам надо?

Draugiem Facebook Twitter Google+