Latvijā
Politika

Britu ārlietu ministrs Džonsons saņem egli no Valkas 16

Avots – Latvijas Ārlietu ministrija

Lielbritānijas Ārlietu ministrijas oficiālo rezidenci Lankastera savrupmājā Londonā rotā egle no Valkas novada. Aizsākot Latvijas simtgades svinības Lielbritānijā, egle uzdāvināta ārlietu ministram Borisam Džonsonam. Egle tika iedegta kopā ar Latvijas vēstnieci Baibu Braži.

Boriss Džonsons īpaši izcēla to, ka Latvijas dāvinātā egle uz Londonu ir atceļojusi no Valkas novada, kur pirms simts gadiem tapa neatkarīga Latvijas valsts. Viņē apliecināja, ka starpvalstu draudzīgās attiecības nemainīsies arī pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES, jo “lai arī izstājoties no ES, Lielbritānija paliek Eiropā”, par ministra teikto vēsta Latvijas Ārlietu ministrija.

Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē koordinētais egles dāvinājums tika īstenots ar uzņēmuma SIA “Norvik Timber Industries” atbalstu. 6 metrus gara egle no Valkas novada audzētavas “Romfords Ezernieki” tika transportēta uz Lielbritāniju, kur tā ar Latvijas vēstniecības diplomātu un darbinieku palīdzību tika uzstādīta Lankastera savrupmājā kā apliecinājums Latvijas un Apvienotās Karalistes draudzīgajām attiecībām.

LA.lv