×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
2. maijs, 2017
Drukāt

Lielbritānijas dzelzceļa nozares uzņēmumi interesējas par sadarbību ar LDz (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

LDz vadība uzņem Lielbritānijas delegāciju

Lai pārrunātu iespējamos sadarbības virzienus, pagājušajā nedēļā VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) viesojās uzņēmumi un organizācijas no Lielbritānijas, kam ir ilggadēja pieredze dzelzceļa nozarē.

LDz prezidents Edvīns Bērziņš delegāciju iepazīstināja ar uzņēmuma darbību, rādītājiem un plāniem tuvākajā nākotnē. Viņš uzsvēra LDz dzelzceļa infrastruktūras attīstības virzienus un plānus apgūt jaunus tirgus. Lielbritānijas delegācijas pārstāvji pauda interesi par “Rail Baltica” projektu, par kuru E.Bērziņš uzsvēra, ka, lai gan šis projekts nav tiešā veidā saistīts ar LDz, tomēr pastāv sinerģijas iespējas ar Latvijā jau esošo dzelzceļa tīklu.

Savukārt tam var būt pozitīva ietekme gan uz LDz darbību, gan valsts tautsaimniecību kopumā.
Lielbritānijas Dzelzceļa nozares asociācijas Starptautiskās attīstības direktors Nīls Volkers tikšanās laikā uzsvēra, ka delegācijas dalībniekiem, kuri pārstāv dažādas jomas, ir liela pieredze dzelzceļa nozares projektos un ikviens ir gatavs sadarbībai ar Latvijas kolēģiem.

LDz eksperts starptautiskos un militāros jautājumos Gundars Ābols viesus informēja par Latvijas priekšrocībām kravu pārvadājumu organizēšanā, uzsverot tieši neaizsalstošās ostas. Savukārt kā ambīcijas tuvākajai nākotnei G. Ābols minēja jaunu tirgu apgūšanu, nostiprinot kravu pārvadājumu maršrutu no Ķīnas uz Latviju, no kuras ostām tālāk kravas varētu nogādāt uz citām Eiropas valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kā sauc ekspertu?

Draugiem Facebook Twitter Google+