Mobilā versija
+4.6°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Lielbritānijas grāmatizdevēji interesējas par latviešu bērnu literatūru un sieviešu dzeju

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Gatavojoties dalībai Londonas grāmatu tirgū 2018. gadā, kad Baltijas valstis tur atradīsies īpašā goda viesu statusā, no 14. līdz 17. jūnijam Rīgā viesosies 11 Lielbritānijas bērnu literatūras un dzejas izdevniecību pārstāvji, lai tiktos un dalītos pieredzē ar Latvijas autoriem, izdevējiem un aģentiem, pavēstīja Dace Bargā.

2018. gadā Baltijas valstīm, atrodoties Londonas grāmatu tirgus goda viesu statusā, būs īpaša izdevība iepazīstināt starptautiskus grāmatu izdevējus ar potenciāli konkurētspējīgākajiem savas literatūras darbiem. Gatavošanās dalībai sākusies jau tagad: “Ar valsts atbalstu ir jāiztulko konkrēts skaits darbu angļu valodā. Literāru darbu tulkošanas tiesību pārdošanai ir piesaistīti trīs aģenti, tāpat arī Latvijas izdevējiem tiek rīkoti semināri un izglītojoši pasākumi, lai iedrošinātu viņus savu autoru pārstāvēšanai eksporta tirgos,” pastāstīja projekta “Latvian Literature” vadītāja Inga Bodnarjuka.

Šīs vizītes laikā, kas norisināsies no 14. līdz 17. jūnijam, Rīgā viesosies bērnu literatūras un dzejas izdevēji. Programmas ietvaros izdevēji gan iepazīsies ar situāciju Latvijas grāmatniecības nozarē, gan tiksies ar Latvijas izdevējiem, aģentiem un autoriem, lai dalītos pieredzē par Londonas tirgus un autoru darbu tiesību tirgošanas specifiku: “Uz Latviju esam aicinājuši dažādu profilu izdevējus, sākot no lielām un beidzot ar mazām nišas izdevniecībām. Šeit viesosies arī, piemēram, Lielbritānijas neatkarīgā literārā žunāla The Wolf Magazine pārstāvis,” paskaidroja Bodnarjuka.

Līdz ar 11 Lielbritānijas izdevējiem Latviju apmeklēs arī platformas Literature Across Frontiers direktore Aleksandra Bihlere un amerikāņu dzejnieks, rakstnieks, tulkotājs, redaktors un izdevējs Lorenss Šimels.

“Aleksandra Bihlere palīdz ar Latvijas programmas gatavošanu Londonai 2018. gadā, bet Lorenss Šimels gan vadīs semināru Latvijas bērnu grāmatu izdevējiem, gan 13. jūnijā piedalīsies dzejas lasījumos kopā ar dzejniekiem Kārli Vērdiņu un Dmitriju Kuzminu. Viņš arī veido īpašu sieviešu dzejas sēriju un interesējas par vairāku Latvijas dzejnieču iespējamo izdošanu Lielbritānijā,” pastāstīja Bodnarjuka.

Individuālas vizītes plānotas ar Latvijas izdevniecībām “Jumava”, “Zvaigzne ABC”, “Liels un mazs”, “Neputns”, “Lauku Avīze” un “Droši un koši”, kā arī aģentiem Vili Kasimu, Džeidu Vilu un Žaneti Vēveri-Pasqualini. Lielbritānijas izdevēju vizīti Rīgā rīko Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+