Britu prokuratūra apsūdzējusi bijušo Krievijas drošības dienesta darbinieku Andreju Lugovoju Ļitviņenko noindēšanā, taču Krievija atteikusies viņu izdot, turklāt Lugovoju sargā Krievijas parlamenta deputāta neaizskaramības statuss.
Britu prokuratūra apsūdzējusi bijušo Krievijas drošības dienesta darbinieku Andreju Lugovoju Ļitviņenko noindēšanā, taču Krievija atteikusies viņu izdot, turklāt Lugovoju sargā Krievijas parlamenta deputāta neaizskaramības statuss.
Foto – RIA Novosti/LETA

Lielbritānijas izmeklētāju slēdziens: Ļitviņenko noindēšanā kāda loma bija Krievijas valdībai 2

Lielbritānija piektdien noslēdza 12 mēnešus ilgušo izmeklēšanu bijušā Krievijas izlūkdienesta darbinieka Aleksandra Ļitviņenko slepkavības lietā, juristiem uzstājot, ka viņa noindēšanā ar retu radioaktīvo izotopu kaut kāda loma bijusi Krievijas valdībai.
Juristi paziņoja galīgo slēdzienu pēc Londonas policijas pārstāvja Ričarda Horvela ceturtdienas paziņojuma, ka tādā vai citādā veidā Ļitviņenko nāvē bijusi iesaistīta Krievijas valsts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

“Pierādījumi liecina, ka vienīgais ticamais izskaidrojums ir, ka tādā vai citādā veidā Krievijas valsts bija iesaistīta Ļitviņenko slepkvaībā,” sacīja Horvels, uzsverot, ka Krievijai bijis “briesmīgs saraksts” ar sūdzībām par Ļitviņenko.

Lielbritānija slepkavības veikšanā apsūdzējusi Dmitriju Kovtunu un Andreju Lugovoju, kurš arī ir bijis Krievijas izlūkdienesta darbinieks, bet tagad ir jurists. Abi to noliedz, un Krievija atsakās viņus izdot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izmeklēšanai tika norādīts, ka polonija pēdas tika atrastas visur Londonā, kur abi šie cilvēki bija bijuši, tostarp birojos, viesnīcās, lidmašīnās un pat “Arsenal” futbola laukumā. No kopējā pasaulē pieejamā retā polonija daudzuma 97% tiek ražoti Krievijā.
Nevienam no viņiem nebija personisku motīvu un viņi nebija “parasti slepkavas”, teica Londonas policijas pārstāvis.

Taču Krievijas valstij vēlēties Litviņenko nāvi varēja likt daudzi iemesli, piemēram, aizbēgšana uz Lielbritāniju, kur viņam tika piešķirta pilsonība īsi pirms nāves, viņa Kremlim adresētie pārmetumi par korupciju, viņa simpātijas pret čečenu separātistiem, viņa 2006.gadā internetā publiskotais “eksplozīvais” paziņojums, ka Putins ir pedofils, skaidroja Horvels.

Izmeklēšana tika pagarināta, kad Kovtuns paziņoja, ka ir gatavs sniegt liecības no Maskavas ar video starpniecību. Taču pirmdien, kad viņam bija jāliecina, viņš paziņoja, ka nav saņēmis Krievijas varasiestāžu atļauju liecināt. Londonas juristi viņam pārmeta “šarādes” izspēlēšanu.

Kovtuns apgalvo, ka Ļitviņenko pats nejauši varētu būt saindējies ar poloniju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.