Pasaulē
Eiropa

Lielbritānijas iznīcinātāji pārtvēruši Krievijas bumbvedējus 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
EPA

Lielbritānija nosūtījusi iznīcinātājus no aviobāzes Skotijā pārtvert divus Krievijas bumbvedējus, kas tuvojās Lielbritānijas gaisa telpai, ceturtdien paziņoja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Krievijas kara lidmašīnas bija ieradušās no Norvēģijas puses un lidoja uz rietumiem no Šetlendu salu arhipelāga, kas atrodas Lielbritānijas salas ziemeļaustrumu piekrastes tuvumā.

“Ātrās reaģēšanas trauksmes lidmašīnas “Typhoon” no Karalisko gaisa spēku Losimautas bāzes pārtvēra divus Krievijas bumbvedējus “Blackjack” un pavadīja tos, kamēr tie atradās Lielbritānijas interešu zonā,” sacīja Karalisko gaisa spēku preses sekretāre.

“Šīs Krievijas lidmašīnas nevienu brīdi neielidoja Lielbritānijas teritoriālajā gaisa telpā,” viņa piebilda.

Piesardzības apsvērumu dēļ vēl divas britu lidmašīnas pacēlās gaisā no aviobāzes Anglijas austrumos, bet tās izrādījās nevajadzīgas.

Pērn decembrī britu armijas amatpersonas veda sarunas ar kolēģiem Maskavā par Krievijas kara lidmašīnu aktivitāti ap Lielbritāniju. Aizsardzības ministrs Maikls Falons paziņoja, ka šo sarunu mērķis bija rast iespējas novērst jebkādu “pārrēķināšanos vai avāriju”.

LA.lv