Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
8. maijs, 2015
Drukāt

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās konservatīvie iegūst absolūto vairākumu (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ceturtdien notikušajās Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās līdzšinējais premjerministrs Deivids Kemerons saglabās premjera krēslu, jo toriji guvuši negaidīti pārliecinošu uzvaru, nodrošinot sev absolūto vairākumu, liecina galīgie rezultāti.

Konservatīvie Apvienotās Karalistes parlamenta apakšnamā izcīnījuši 331 no 650 vietām, kas ir par piecām vietām vairāk nekā nepieciešams absolūtā vairākuma iegūšanai. Lielāko daļu mandātu toriji nodrošinājuši Anglijā.

Skotijā neredzētus panākumus guvusi Skotu Nacionālā partija (SNP), kur tā izcīnījusi 56 no Skotijai atvēlētajām 59 vietām. Iepriekš SNP parlamentā pārstāvēja tikai seši deputāti.

Toriju pašreizējie koalīcijas partneri – liberāldemokrāti – cietuši graujošus zaudējumus, zaudējot 49 vietas, un viņus parlamentā turpmāk pārstāvēs tikai astoņi deputāti.

Leiboristi zaudējuši 26 mandātus un ieguvuši tikai 232 vietas Vestminsterā.

Vēl trīs vietas izcīnījusi velsiešu nacionālistu partija “Plaid Cymru”, bet eiroskeptiskajai Apvienotās Karalistes Neatkarības partijai (UKIP) nāksies apmierināties ar vienu vienīgu mandātu, neskatoties uz to, ka balsu skaitīšanas rezultāti liecina, ka partijas popularitāte krasi augusi.

Vienu vietu parlamentā ieguvuši “zaļie”.

Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija (DUP) Vestminsterā, kā iepriekš, būs pārstāvēta ar astoņiem deputātiem.

Partijai “Sinn Fein” pienākas četri mandāti, taču tā tradicionāli atsakās ieņemt viņu izcīnītās vietas Vestminsterā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varam priecāties, ka komūnisti nav guvuši tīkoto uzvaru.

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+