×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. maijs, 2012
Drukāt

Lielbritānijas pašvaldību vēlēšanās konservatīvie cieš sakāvi

kamerons

Lielbritānijas premjerministra Deivida Kemerona (attēlā) vadītā Konservatīvā partija 3.maijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās cietusi smagu sakāvi, zaudējot lielu skaitu deputātu vietu un varu virknē municipalitāšu.

Savukārt lielākā opozīcijas partija – leiboristi – uz toriju un viņu koalīcijas partneru – liberāldemokrātu – rēķina ievērojami nostiprinājusi savas pozīcijas Anglijā un Velsā.

Vairums vēlētāju referendumos, kas notika vienlaikus ar vēlēšanām, noraidījuši arī premjerministra Kemerona ieceri lielākajās Lielbritānijas pilsētās mērus izraudzīt tiešās vēlēšanās.

Leiboristi municipālo padomju deputātu vietas konservatīvajiem atņēmuši pat paša Kemerona vēlēšanu apgabalā – Okfordšīrā.

Tomēr savu vietu Londonas mēra amatā varētu saglabāt Boriss Džonsons, kas gan pēdējā laikā zināmā mērā distancējies no savas Konservatīvās partijas. Taču galīgie balsu skaitīšanas rezultāti galvaspilsētā būs zināmi tikai pēc plkst.19 (plkst.22 pēc Latvijas laika).

Balsu skaitīšana vēl nav sākusies arī Skotijā, bet Ziemeļīrijā vēlēšanas ceturtdien nenotika.

Saskaņā ar raidorganizācijas BBC aplēsēm, kas balstītas uz balsu skaitīšanu Anglijā, leiboristu atbalstītāju skaits pieaudzis par trim procentpunktiem, sasniedzot 39%, kamēr konservatīvie zaudējuši četrus procentpunktus un ieguvuši tikai 31% balsu. Liberāldemokrāti ar 16% balsu kopumā saglabājuši līdzšinējās pozīcijas. Vēl 14% balsu saņēmušas citas partijas.

Vienlaikus BBC lēš, ka vēlēšanās piedalījušies tikai 36% balsstiesīgo.

Saskaņā ar rezultātiem, kas zināmi par 104 municipālajām padomēm no 181, kuras liktenis tika lemts ceturtdien, konservatīvie saglabājuši kontroli 29, bet zaudējuši 11. No 893 līdzšinējo deputātu vietām konservatīvie zaudējuši 289.

Savukārt leiboristi papildus ieguvuši kontroli 22 municipālajās padomēs, un tādējādi turpmāk viņu pārziņā būs vismaz 52 padomes. Savukārt savu deputātu skaitu leiboristi palielinājuši no 675 līdz 1158.

Tikmēr liberāldemokrāti būs pie varas trīs padomēs, par vienu mazāk nekā iepriekš. Viņu deputātu skaits sarucis no 353 līdz 220.

Cita starpā leiboristi pēc astoņiem gadiem atguvuši kontroli pār Lielbritānijas otru lielāko pilsētu – Birmingemu, kuru līdz šim pārvaldīja toriju un liberāldemokrātu koalīcija.

Pagaidām zināms, ka referendumos par mēru ievēlēšanas kārtības maiņu, kas notika desmit lielākajās pilsētās, Kemerona ieceri ir noraidījuši Mančestras, Notingemas, Koventrijas un Bredfordas vēlētāji

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+