×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. jūnijs, 2012
Drukāt

Lielbritānijas princi Filipu izraksta no slimnīcas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vīrs princis Filips sestdien – dienu pirms savas 91.dzimšanas dienas – izrakstīts no slimnīcas, kur tika ievietots pirmdien ar urīnpūšļa infekciju.

Pirms iekāpšanas mašīnā, kas gaidīja princi Filipu pie Londonas Karaļa Edvarda VII klīnikas, viņš sasveicinājās ar cilvēkiem, kas bija sanākuši pie slimnīcas. Viņš izskatījās dzīvespriecīgs un veselīgs.

Princis Filips savu 91.dzimšanas dienu svētdien plāno atzīmēt ģimenes lokā.

Netiek plānots, ka viņš apmeklēs publiskus pasākumus līdz otrdienai, kad karaliene Elizabete II rīkos dārza svētkus Sandringemas muižā par godu savai 60.valdīšanas gadadienai.

90 gadus vecais Edinburgas hercogs pagājušo svētdien piedalījās flotiles parādē pa Temzu, kopā ar Elizabeti II sveicot skatītājus Temzas krastos īpaši būvētajā sarkanā un zelta krāsā rotātajā baržā “Spirit of Chartwell”, kas atradās vairāk nekā 1000 peldlīdzekļu lielās flotiles priekšgalā.

Pirmdien Bekingemas pils dārzā notika pikniks 12 tūkstošiem viesu, bet pēc piknika pie Bekingemas pils notika koncerts, kuru vadīja dziedātājs Gerijs Bārlovs, pulcinot tādas pasaulslavenas mūzikas zvaigznes kā Eltons Džons, Pols Makartnijs, Stīvijs Vonders, Robijs Viljams, Enija Lenoksa, Kailija Minoga, Toms Džonss un daudzas citas, tomēr princis Filips šajos pasākumos neiedalījās, tāpat kā neapmeklēja otrdien notikušo pateicības dievkalpojumu Svētā Pāvila katedrālē un ar pārējiem karaliskās ģimenes locekļiem nesveica tautu no Bekingemas pils balkona.

Februārī apritēja 60 gadu kopš Elizabetes II kāpšanas tronī.

Elizabete kļuva par monarhu 1952.gada 6.februārī 25 gadu vecumā pēc sava tēva karaļa Džordža VI nāves. Tas notika, kad viņa kopā ar savu vīru princi Filipu apmeklēja toreizējo britu koloniju Keniju.

Ar savu nākamo sievu viņš iepazinās, kad Elizabetei bija tikai 13 gadu. Filips Elizabeti Vindzoru apprecēja 1947.gadā un ir kļuvis par ilggadīgāko un vecāko dzīvesbiedru britu karaļnama vēsturē.

Elizabete II ir otrs ilgāk valdījušais   Lielbritānijas  monarhs pēc karalienes Viktorijas, kura bija valsts galva no 1837. līdz 1901.gadam.

Savas valdīšanas laikā Elizabete II ir pieredzējusi 12   Lielbritānijas  premjerministru, 12 ASV prezidentu un sešus Romas pāvestus. Viņa ir apmeklējusi vairāk nekā 100 valstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+