Pasaulē

Lielbritānijas un Beļģijas iznīcinātāji pārtvēruši Krievijas bumbvedējus 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto AFP/LETA

Lielbritānijas kara aviācija pirmdien gaisā pacēlusi iznīcinātājus, lai izsekotu Krievijas bumbvedējus, kas bija pielidojuši tuvu Lielbritānijas gaisa telpai. Starptautiskajā operācijā, kas tika izvērsta, parādoties Krievijas bumbvedējiem, piedalījušies arī Beļģijas iznīcinātāji.

“Starptautiskās reakcijas ietvaros Karalisko gaisa spēku iznīcinātāji pārtvēra Krievijas bumbvedējus, kas bija pietuvojušies Apvienotās Karalistes gaisa telpai,” Lielbritānijas Aizsardzības ministrija pavēstīja tviterī.

Beļģijas gaisa spēki pavēstīja, ka divi to iznīcinātāji F16 NATO gaisa telpas Nīderlandes zonā virs Ziemeļjūras pārtvēruši divus Krievijas bumbvedējus “Tu-160”.

“Beļģijas iznīcinātāji “F-16″, pateicoties to virsskaņas lidojumam, spēja paveikt savu misiju – garantēt jūsu drošību,” tviterī norādīja bruņoto spēku pārstāvji.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija pēdējo gadu laikā ziņojusi par vairākiem šādiem gadījumiem, kad Krievijas kara lidmašīnas pielidojušas tuvu britu gaisa telpai. Kā norāda eksperti, Krievijas kara aviācijas un karaflotes uzvedība Eiropas ziemeļrietumos kļuvusi agresīvāka.

LA.lv