×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. decembris, 2015
Drukāt

Lielbritānijas vēstniece: Nav labi, ka Latvija zaudē labus darbiniekus (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Lielbritānijas vēstniece Latvijā Sāra Kaulija.

Pēdējo desmit gadu laikā piedzīvotā cilvēku plūsma uz Lielbritāniju radījusi slogu Lielbritānijas darba tirgum un sociālajai drošībai, kā arī veicina to, ka tādas valstis kā Latvija strauji zaudē talantīgus un labi apmācītus cilvēkus, intervijā aģentūrai LETA sacīja Lielbritānijas vēstniece Latvijā Sāra Kaulija.

Runājot par cilvēkiem, kuri Lielbritānijā ierodas labākas dzīves meklējumos, vēstniece norādīja, ka daļa no viņiem strādā un sniedz ievērojamu pienesumu Lielbritānijas ekonomikai, taču ir arī tādi cilvēki, kuri izmanto sociālos pabalstus pat tādos gadījumos, kad viņi strādā, taču saņem relatīvi nelielu atalgojumu. “Tas apgrūtina darba tirgu, tas arī apgrūtina sociālo drošību. Tāpat tas apgrūtina Latviju, jo jūsu valsts zaudē labus darbiniekus,” viņa sacīja.

Vēstniece arī atklāja, ka runājusi ar latviešiem, kuriem ir laba izglītība, bet viņi strādā Londonas bāros. “Es nesaku, ka tas ir viņu lēmumus, es saku, ka tas nav labi pašai Latvijai – zaudēt talantīgus un labi apmācītus cilvēkus, kuri tagad Lielbritānijā strādā mazāk kvalificētus darbus,” pauda Kaulija. “Saprotiet, Latvijai, kurai nepieciešami šie cilvēki, lai palielinātu ekonomikas izaugsmi, tas nav izdevīgi,” viņa piebilda.

Vaicāta, kādēļ Lielbritānijas piedāvātās Eiropas Savienības (ES) reformas netika ieviestas jau iepriekš, vēstniece atkārtoja, ka Lielbritānija tagad piedzīvo lielu migrācijas vilni, kas ir progresējoša problēma. “Britu sabiedrībai par to ir savs viedoklis. Tā ir ievērojama problēma, tādēļ premjerministrs arī ierosinājis šīs reformas,” viņa skaidroja.

Taujāta par statistiku, kas apliecina Lielbritānijas sabiedrības neapmierinātību ar notiekošo, vēstniece norādīja, ka tas bija otrs apspriestākais jautājumus vēlēšanu kampaņas laikā. “Jums ir jāredz vien Lielbritānijas preses izdevumi, lai izprastu, ko cilvēki par to visu domā, cik aktuāla ir šī problēma. Gandrīz visiem cilvēkiem Lielbritānijā par šo tēmu ir savs viedoklis,” viņa rezumēja.

Kā jau vēstīts, Lielbritānijas premjerministrs mudinājis ES līderus izveidot “brīvu valstu elastīgu savienību”, nosaucot četras jomas, kurās viņš sarunu ceļā vēlas panākt reformas.

Kemerons savas prasības izklāstījis vēstulē Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam, norādot, ka viņš vēlas aizsargāt vienoto Eiropas tirgu ar saistošiem principiem, kas garantētu godīgumu “ES eirozonas un neeirozonas valstīm”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kamēr cilvēks ar godīgu darbu Latvijā nespēs sev nodrošināt kaut iztiku un rēķinu nomaksu, tikmēr brauc un brauks!
    Un aizbraucēju skaits samazināsies tad, kad Latvijā paliks tikai večuki. Ak, jā, vēl tautas kalpi…

  2. Vestniece vēl varēja pakauninat Latviju par tēmu, kā tas nākas ka labs un kvalificēts darbinieks Anglijā par mazāk kvalificētu un mazāk nogurdinošu darbu saņem vairāk kā Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+