×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

Lieldienās ieskandinās 150 gadus klusējušu Rīgas instrumentu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Viens no grandiozākajiem baroka laika sacerējumiem, Klaudio Monteverdi Svētās Marijas vesperes “Vespro della Beata Vergine” (1610) pirmoreiz Latvijā tika iestudēts 2010. gadā. Baroka koris “Collegium Choro Musici Riga”, baroka orķestris Collegium Musicum Riga diriģenta Māra Kupča vadībā pēc ilgāka pārtraukuma vēlas saviem klausītājiem dāvāt jaunu šī darba koncertversiju, kurā tiks izmantots arī baroka trombons, kas pirms vairāk nekā 150 gadiem tika spēlēts Rīgas Sv. Pēterbaznīcā.

Šobrīd instrumenta mājvieta ir Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, taču baroka mūziķi gribēja pievērst uzmanību pilsētas vēsturisko instrumentu kolekcijai, tāpēc izvēlējās baroka trombonu, kas līdz mūsdienām ir vislabāk saglabājies.

Monteverdi Svētās Marijas vesperes ietver sevī labāko, kas ticis radīts iepriekšējos gadsimtos, veidojot mūzikas formā jaunas tendences un viennozīmīgi ir viens no baroka ēras lielākajiem meistardarbiem. Komponists šo darbu sarakstījis, strādājot Mantujas galmā par kapelmeistaru. Mūsdienu interpretiem apjomīgais skaņdarbs bieži vien rada grūtības, saistībā ar liturģiskajiem risinājumiem, kur iespējamas vairākas versijas.

Pretēji iepriekšējam atskaņojumam, kurā dziedāja liels kora sastāvs, šoreiz izpildītāji piedāvā saviem klausītājiem citu atskaņojuma modeli. Korī būs vien 12 dziedātāji, tuvinot to Monteverdi iecerei, savukārt, no izpildītājiem prasot īpašu virtuozitāti un meistarību. Savukārt, orķestra mākslinieki lieto vecās Monteverdi partiju kopijas, lai precīzāk uzzinātu komponista ieceres.

Pateicoties Rīgas Domes atbalstam, mūziķi saviem klausītājiem un faniem dāvina bez maksas ieeju 20.aprīļa koncertā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lieliska iecere. Lai izdodas!

Draugiem Facebook Twitter Google+